fbpx
Close

Viljandis Airok Openil on põhitabelis üle poole mängijaist eestlased

– Viljandi Tennisekeskus / Foto: Ott Ahonen

Esmaspäeval algab Viljandis TK Fellini väliväljakutel Tennis Europe U16 vanuseklassi 3. kategooria turniiri Airok Open põhivõistlus. 32-lises tabelis on 17 Eesti poissi ja 17 tüdrukut, seega üle poole osalejaist.

Peetud on kvalifikatsiooniturniir, kust Eesti poistest said edasi Hendrik Katmuk, Lukas Kristianson, Richard Martell Eek ja Robert Raag ning tüdrukutest Diandra Suitso, Christin Annette Klettenberg, Lisette Aljas ja Angelina Zhumadilova. Nora Parik pääses põhiturniirile lucky loser’ina. Neile lisanduvad siis need mängijad, kes said otse põhiturniirile.

Esimesena asetatud on Airok Openil Alex-Andre Ojassalu ja Elisabeth Iila. Aja jooksul toome Tennisnetis kõikide eestlaste tulemused põhiturniiril, kuid esialgu siin kogu nimekirja veel ei loetle – vaadake tabeleid siit.

Imestust väärib fakt, et Airok Open peetakse väljas, sest Viljandis pole praegu isegi 10 kraadi sooja. Järgmisel nädalal lubatakse Viljandisse 11-16 kraadi sooja, seega päris tenniseilm ikka pole. Õnneks lubab prognoos vihma vaid reedel, teised päevad peaksid olema kuivad.

Turniiri direktor Ott Ahonen ütles, et väljakud on heas korras. “Mängida saab normaalselt, kui ilm on liiga külm, siis panevad mängijad soojemalt riidesse,” ei pidanud Ahonen nii varajast rahvusvahelist turniiri eriliseks probleemiks. Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint lisas, et kalender pandi paika kooskõlas teiste Eestis ja naaberriikides toimuvate noorteturniiridega. “Olime nõus nii varajast aega võtma. Oht muidugi oli, et ilm võib olla külm, aga samas ei ole ju garanteeritud, et juulis saaks paremini mängida – siis on kindlasti soe, aga võib palju vihma sadada. Praegu on vähemalt kuiv,” ütles Hint.

scroll to top