Viktor Fainstein esimesest turniirivõidust: töö on vilja kandnud!

Viktor Fainstein. / Foto: Igor Pissarev

Lõppenud nädalavahetusel toimusid Tartus Veeriku Spordikeskuses Eesti noorte GP18 turniirid. Noormeeste hulgas saavutas esikoha Viktor Fainstein (Tallink City SK). Tema jaoks oli tegemist elu esimese turniirivõiduga. Neidude seas saavutas veenva turniirivõidu Nora Parik (USTA).

Fainstein kohtus avaringis tennisest mõned kuud eemal olnud ja „come back`i“ tegeva Kristofer Karisega (MK Tenniseklubi), kes praegu siiski jagab oma sportlikke tegevusi tennise ja jalgpalli vahel. 6:1, 6:4 võiduga sammus teise ringi Fainstein. Veerandfinaalis tuli Fainsteini vastaseks mitu aastat Hispaania tenniseakadeemiates treeninud, kuid samaaegselt vigastusetega maadlema pidanud Petrik Tamtik (EKSM). Tasavägise kohtumise järel jäi Fainstein peale 7:6 (8), 6:3. Poolfinaalis kohtus hilisem turniirivõitja heas hoos oleva Kevin-Kristjan Ubaga (USTA). Ka selle tasavägise matši suutis Fainstein enda kasuks kallutada 7:5, 6:3. Finaalis alistus Fainsteinile Haapsalu noormees Patrik Rainer Kaljula 6:3, 6:4. Kaljula oli poolfinaalis ülipingelise võitluse järel jagu saanud Samuel Olmarust (MK Tenniseklubi) 3:6, 7:6 (3), 7:5.

Õnnetunde kütkes Fainstein rääkis pärast turniirivõitu, et oli seda hetke kaua oodanud. „Sain alles rongis tagasisõidul Tallinnasse aru, mis on juhtunud. See oli mu esimene turniirivõit üldse. Pärast kõiki neid treeningaastaid. Võib öelda, et tehtud töö hakkab vilja kandma, tasub ära,“ sõnas 17-aastane Fainstein. Fainsteini arvates olid tema jaoks kaks matši teistest raskemad: „Füüsilisest aspektist oli kõige raskem matš Tamtikuga, mentaalselt aga poolfinaal Kevin-Kristjan Uba vastu.“

Noormeeste I tugevusgrupi lohutusturniiri võitis Gleb Paškov (Tondiraba TK).

Neidude võistluse võitis Nora Parik (USTA), kes finaalis alistas alles 14-aastase Hanka Mühlbergi (MK Tenniseklubi) 6:1, 6:4. Mühlberg oli poolfinaalis jagu saanud Maribel Vetevoolust (EKSM) 6:4, 6:1 ning Parik kindlalt 6:1, 6:1 Mirjam Ränkelist (MK Tenniseklubi). Neidude tugevama grupi lohutusturniiri parim oli Johanna Prans (Tähtvere TK),

II tugevusgrupi turniiri finaalis alistas Jana Aedna (EKSM) Loori Jürine (Tondiraba TK) 4:6, 6:3, 6:4. Ka poolfinaalis läks Aednal võiduks vaja kolme setti, kui pingelise kohtumise järel oli parem Roberta Rahumägist (MK Tenniseklubi) 6:3, 4:6, 6:3. Jürine omakorda oli nelja parema seas üle Carolina Mastepanist(Tallink City SK) 6:4, 6:1.

II grupi lohutusturniiril võidutses Ksenija Kisseljova (Top One SK).

Noormeeste teise tugevusgrupi finaali jõudsid Mihkel Asmann (Tondiraba TK) ja Robin Rait Rikberg (Tähtvere TK). Esimene alistas poolfinaalis Keven Ungerti (Haapsalu TK) 7:6 (4), 6:2 ja teine sai jagu alles aasta lõpus 13-aastaseks saava Christofer Tüllist 6:0, 6:3. Finaalis oli parem Asmann 6:3, 6:3.

II tugevusgrupi lohutusturniiri võit jäi Tartusse, sest Edward Mihkel Oll (MK TK) oli finaalis üle saarlasest Robin Luigest.