fbpx
Close

VIDEO: Jelena Ostapenko serv tabas vastast ja tõi punkti

Harvaesinev juhtum leidis aset Wimbledoni turniiri eileõhtuses naiste paarismängus, kus Läti tennisisti Jelena Ostapenko serv tabas otse õhust Alize Cornet’d (Prantsusmaa) ning tõi talle ja paarilisele punkti.

Ostapenko, kes mängis ühel poolel võrku venelanna Veronika Kudermetovaga, pidi servima Petra Martici (Horvaatia) poolele, kuid ebapuhta tabamise tõttu lendas pall hoopis teise kasti, kus Cornet ootas punkti mängimise algust. Kuigi oli selge, et tekkinuks serviviga, on reeglid sellised, et kui pall tabab enne mahakukkumist vastast, saab punkti servija.

Iseenesest ei olnud Ostapenko taoline serv mingi ime, sest ta on varemgi olnud hädas ebapuhta tabamisega. Küll aga tekitas kõneainet see, et Ostapenko ei vabandanud ning nad pärast koos Kudermetovaga naersid juhtunu peale. Tõsi, venelanna korraks tõstis käe Cornet’ suunas, aga Ostapenko ei reageerinud oma vigasele servile üldse.

Kohtumise võitsid lõpuks Cornet/Martic 4:6, 6:4, 6:3. Juhtum leidis aset otsustavas setis seisul 3:4, 40:40. Kuigi Ostapenko/Kudermetova said kummalisel moel võidetud punktiga edu, kaotasid nad lõpuks selle geimi ja tänu murdele Cornet/Martic võitsidki. Võib-olla küttis just Ostapenko käitumine vastased üles.scroll to top