Vera Morozova võitis Viljandis U12 Tennis Europe`i turniiri

Vera Morozova. / Foto: Igor Pissarev

Viljandis laupäeval lõppenud Tennis Europe`i U12 vanuseklassi 2. kategooria turniiril Airok Viljandi Open saavutas tüdrukute üksikmängus esikoha Vera Morozova. Poiste seas jõudis finaali Adrian Shein. Tüdrukute paarismängus jõudsid tervelt kolm Eesti paari nelja parema hulka, triumfeerisid Alisa Lokk/Polina Šestakova.

U12 vanuseklassi 2. kategooria TE turniiridel 32 võistlejat jagatud kaheksasse neljaliikmelisse alagruppi, kus veerandfinaalidesse pääsevad vaid alagrupi võitjad. Poiste turniiril loovutas Adrian Shein kolmes alagrupikohtumises ainult ühe geimi, alistades nii britt Ryan Williamsi kui ka leedulase Ignas Juodvirsise võrdse skooriga 6:0, 6:0, geimi sai Sheinilt kätte lätlane Miks Osmanis.

Õige napilt jäi veerandfinaali pääsemisest puudu Robert Tammel, kes paradoksaalsel kombel võitis ainsana hiljem settide vahega alagrupi võitjaks tulnud soomlast Niilo Saarivirtat 6:2, 4:6, 10:5, paraku tuli Tammel lätlaselt Alberts Carevsilt vastu võtta valus 6:1, 1:6, 7:10 kaotus. Kaks võitu said oma alagrupis eestlastest veel Hugo Vahur ja Roger Moose.

Sheini edu jätkus veerandfinaalis, kui tal polnud probleeme soomlase Magnus Hellmani alistamisega 6:1, 6:1, ka poolfinaalis oli Sheini mäng veenev: alistama sunniti järgmine põhjanaaber Jimi Juovinen 6:1, 6:2. Finaalkohtumine belglase Luca Godaux`ga kujunes ettearvatult tasavägiseks. Avaseti võitis Godaux 6:4, teine sett läks kiiresse lõppmängu ning Eesti poiss ei loovutanud seal vastasele punktigi 7:6 (0)! Otsustavaks tie break setiks suutis aga belglane end koguda ning võitis selle kõige napimalt 10:8.

Ka Vera Morozova tegi alagrupis puhta töö, loovutades kolmes matšis kokku ainult viis geimi. Morozova paremust pidid tunnistama kaasmaalased Joanna Toomiste ja Nora Kõpper ning Läti tüdruk Gabriela Jaunzeme. Teise Eesti tüdrukuna võitis alagrupis kõik kohtumised ja pääses veerandfinaali Katarina Leetsar, kes näitas head võistlejanärvi, kui oli tasavägise heitluse järel parem Katriin Kiigest 4:6, 6:4, 10:7 ning teises kohtumises samuti kolmes setis Läti piigast Katrina Lusinast 2:6, 6:1, 10:6. Alagrupivõidu kindlustas ta 6:3, 6:3 võiduga Leedu tütarlapse Lukne Janauskaite üle.

Saatuse tahtel läksid kaks Eesti mängijat kohe veerandfinaalis omavahel vastamisi ning Morozova pani paremuse maksma tulemusega 6:4, 6:2. Poolfinaalis oli Morozova üle Saksa tüdrukust Alessandra Urgast 6:3, 6:1.  Finaalis sai Morozova üsna kindlalt jagu Rootsi piigast Josephine Silfvershioldist 6:3, 6:1 ning esimene Tennise Europe`i tiitel oligi tõsisasi!

Alagrupis pälvisid Eesti noormängijatest kaks võitu ja teise koha veel Natali Käbi Kaarma, Stefania Kononova, Alisa Lokk, Saara Karis ja Sophia Hellat.

Tüdrukute paarismängus jõudsid poolfinaali koguni kolm Eesti paari. Alisa Lokk/Polina Šestakova said jagu Sophia Hellat/Ivetta Serovast 6:1, 6:3 ning Leetsar/Kiik Saksamaa paarist Lena Rickermann/Urga  7:5, 6:1. Finaalis olid Lokk/Šestakova kindlamad ning tulemusega 7:5, 6:0 võitsid U12 TE paarismängu tiitli.

Poiste paarismängus jõudsid kaks Eesti duot nelja parema paari hulka: Roland Puskar/Karl Raivet ja Adrian Shein/Hugo Vahur.

Enamik Viljandis mänginud noortest valgepalluritest on kas juba võtnud või võtavad suuna Kagu-Eestisse, sest esmaspäeval algab Käärikul järjekordne TE U12 2. kategooria turniir.