fbpx
Close

Veel üks tenniselootus suundub välismaa akadeemiasse

– Marten Murrand / Foto: Viktor Burkivski

Eesti üks tulevikulootusi Marten Murrand siirdub algavast hooajast Prantsusmaale Mouratoglou tenniseakadeemiasse õppima. Samas akadeemias on ees juba eestlased Kristjan Tamm ja Mark Lajal. Miina Härma nimelise gümnaasiumi 10. klassi loodab Murrand ära lõpetada e-õppe teel.

Viimase aasta jooksul tavapärasest vähem turniire mänginud Murrand ütles, et motivatsioonipuudust pole tal kunagi olnud.

„Lihtsalt kuidagi tennisetreeningud muutusid üheülbalisteks. Treeninud olen sama palju, kuid arvan, et nende efektiivsus on langenud. Füüsis ja muu on kõik paigas,“ ütles Murrand.

„Kui olin väiksem, siis olid päris paljud minust treeninggrupiski paremad, oli mille poole püüelda. Nüüd olen ise paremaks saanud ja sparringupartnereid napib,“ selgitas välismaale siirdumise soovi põhjuseid Murrand. „Grupitrenni teen endast vanematega, vahel sparrin ka  Oliver Ojakääriga,“ lisas ta.

16-aastane mängumees osaleb ka Eesti noorte meistrivõistlustel. U16 üksikmängus tuli pronks, U18 on ta tänaseks jõudnud üksikmängus veerandfinaali. Kuid kuni kuueteistaastaste paarismängus võitis Murrand kuldmedali nii noormeeste arvestuses (koos Andre-Remi Jakobiga), kui ka segapaarismängus (koos Anet Angelika Koskeliga).

„Üksikmängus ei ole ma praegu veel pärast vähest võistlemist piisavalt enesekindel, paarismäng tuleb seevastu väga hästi välja,“ rääkis Murrand.

Murrand käis juba Mouratoglou akadeemias end näitamas. Samal ajal oli temaga veel vaid üks inglise noormängija.

„Ootan Prantsusmaale minekut. On juba teada, et saan osaleda mitmetel turniiridel – seega ees ootab palju võistlusi!“

Marten Murrand on kindlustanud endale Eesti noorte meistrivõistlustelt ka kõige vanemas vanuseklassis vähemalt kaks medalit. Mõlemas paarismängudistsipliinis (noormeeste seas koos Oskar Irdojaga, segapaaris  koos Liisa Varuliga) on ta jõudnud U18 poolfinaali.

Õppeaasta hinnatud Mouratoglou akadeemias maksab hinnanguliselt 80- 100 000 eurot.

scroll to top