fbpx
Close

Vapralt võidelnud Valeria Gorlatš kaotas FedCupi avakohtumise 6:7, 3:6

– Valeria Gorlatš / Foto: Igor Pissarev

FedCupi I grupi Euro-Aafrika tsooni turniiril Poolas kaotas Valeria Gorlatš maailma 251. reketile Isabela Shinikovale (Bulgaaria) 6:7(6), 3:6, kuigi esimeses setis oli eestlannal kasutada ka kaks settpalli.

Avasetis jäi Gorlatš kolm korda murdega taha, aga suutis alati viigistada – lõpus kahel korral isegi siis, kui vastane servis seti võidule seisudel 5:4 ja 6:5. Mõlemad tegid ohtralt topeltvigu (Gorlatš 7 ja Shinikova 4), kuid bulgaarlanna serv oli ehk pisut teravam, mida näitasid ka ässade arvud (6:2 Shinikovale).

Tagajoonelt oli mäng täiesti võrdne, Gorlatšil õnnestus mitu head ründelööki, kuid samas kahe mitte maailma esisajasse kuuluva tennisisti kohtumisele tüüpiliselt tehti ka ebapuhtaid tabamusi ja mitmemeetriseid vigu mõlemalt poolt. Tie-break’is oli Gorlatš enamasti 1-2 punktiga ees ja seisul 6:4 võinuks sett lõppeda õnnega pooleks eestlannale, kuid pall põrkas võrgulindilt oma poolele tagasi. Teisel settpallil oli Shinikova veidi aktiivsem ja tänu sellele punkti ka teenis. Hea võimalus üllatamiseks läks kaduma, kuid Gorlatš sai maailma 251. reketile ikkagi hästi vastu.

Teist setti alustas Gorlatš servimurdega, kui vastane tegi veel kaks topeltviga, kuid peagi leidis eestlanna end 1:4 kaotusseisust. Seejärel küll Gorlatš võitis kaks oma pallingugeimi, kusjuures teise seisult 2:5, 15:40 ehk vastase kahelt matšpallilt, kuid enamat ei suutnud. Kindlasti pääses teises setis maksvusele ka fakt, et bulgaarlanna teeb aastaringselt kaasa profiturniiridel, aga Gorlatš alles eelmisel aastal naasis pärast pausi Eesti GP-turniiridele.

Kokku lõi Gorlatš kaks ässa ja tegi 10 topeltviga, Shinikova vastavalt 7 ja 6. Esimeselt servilt võidetud punktide arvu (Shinikova 70 ja Gorlatš 62%) ei jäänud eestlanna palju alla, aga tema teine serv jäi mõnikord liiga pehmeks ja selle pealt võitis Gorlatš ainult 28, aga Shinikova 47% punktidest.

Shinikova on karjääri jooksul võitnud 20 ITF-i turniiri, mida on peaaegu sama palju kui Anett Kontaveidil ja Kaia Kanepil kokku (25), aga eks Eesti mängijad siirdusid märksa kiiremini WTA karussellile, kus Shinikoval edu puudub. 27-aastane Shinikova on koguni 184 cm pikk ning kindlasti tänu kasvule ta lööbki palju ässasid.

Teises mängus on ettearvatult üles antud riikide esireketid Anett Kontaveit ja Viktoria Tomova. Paarismängus on Eesti välja pannud Kontaveidi ja Maileen Nuudi, kuid paari koosseisu on lubatud üksikmängude järel muuta.

Gorlatši ja Shinikova mäng:

Live score’i Eesti koondise mängudest saab näha siit või siit.

scroll to top