fbpx
Close

Vaidlused Karolina Muchova meditsiinipausi asjus: Ashleigh Barty kaitses rivaali

Arstid toimetamas Karolina Muchova juures teise seti algul. / Foto: Zumapress/Scanpix

Austraalia meedia oli üsna marus, et tšehhitar Karolina Muchova kasutas Australian Openi veerandfinaalis nende lemmiku Ashleigh Barty vastu teises setis meditsiinipausi “põhjuseta”.

Muchova kutsus arsti seisul 1:2, kui ta oli enne kaotanud avaseti 1:6. Muchova ei olnud vigastatud, vaid talle mõjus halvasti kuum ilm. Arsti kutsumist põhjendas tšehhitar kurnatuse ja peapööritusega. Tal mõõdeti vererõhku ja jahutati jääkottidega. Muchova võitis pärast pausi järgmisest 8st geimist seitse ja läks ette 1:6, 6:3, 2:0.

Rahvusvahelise Tenniseföderatsiooni (ITF) reeglites on kirjas, et “meditsiinipaus on mängijale lubatud, kui füsioterapeut hindab seda vajalikuks”. Ehk siis teisisõnu arst ise otsustab, kas mängija palve oli õigustatud, kuid enamikel juhtudel pole seda tagasi lükatud.

Erinevalt Austraalia meediast ütles aga Barty, et ta ei kurda Muchovale arstiabi andmise otsuse üle. “Kui see olnuks reeglitevastane, oleks füsioterapeut ja arst seda öelnud. Need on meie mängu reeglid. Meil on õigus pausile, kui seda vajame. On selge, et tema seda vajas ja tegi seda reeglitega lubatu piires,” märkis maailma esireket.

Barty oli pigem pahane hoopis enda peale. “Olen karjääri jooksul mänginud palju mänge, kus on võetud meditsiiniline paus. Olen ka ise seda kasutanud, nii et selline paus ei tohiks olla mingi pöördepunkt. Olen pettunud, et lasin sellel saada pöördepunktiks, peaksin olema piisavalt kogenud, et sellise olukorraga toime tulla,” ütles Barty.

scroll to top