fbpx
Close

Uskumatu lugu: Williams kaotas Pliškovale 5:1 eduseisust!

Karolina Pliškova. / Foto: AFP/Scanpix

Australian Openi naiste üksikmängu tänane teine veerandfinaal jättis oma draama poolest esimese täiesti varju ja seetõttu alustame ülevaadet kohtumisest, kus Karolina Pliškova (Tšehhi, 7) alistas Serena Williamsi (USA, 16) 6:4, 4:6, 7:5.

Ei tea, kas seda üldse on kunagi juhtunud, et enesekindel ja tavaliselt pinget hästi taluv Williams on kaotanud kohtumise otsustava seti 5:1 eduseisult ja kokku neljalt matšpallilt. Aga nii täna läks.

Enne sõlmpunktini jõudmist alustame siiski algusest. Pliškoval õnnestus avasetis üks servimurre ja see otsustaski, sest oma pallingut hoidis tšehhitar kindlalt. Williamsil ei olnud ühtki murdepalli, aga ta ise oli veel ühes geimis serviga hädas, kui Pliškova jättis kasutamata viis murdepalli.

Kui Pliškova murdis ka teises setis Williamsi pallingu seisuks 3:2, oli senist arvestades pool võitu käes. Kui eelmises kohtumises Simona Halepiga pidi Williams võitmiseks eelkõige tagajoonemängu tugevdama ja rünnakule võimu lisama, siis täna seisis ta eelkõige küsimuse ees: kuidas tõrjuda Pliškova servi, eriti esimest servi? Aga Williams poleks Williams, kui ta ei suudakski seda probleemi lahendada. Kuigi tundus, et esimese murde kinkis pigem vastasele Pliškova ise, siis edaspidi oli ameeriklanna vastase pallingul kindlus ise ja lajatas tõrjeid järjekindlalt punktideks või tegi Pliškova vastumängu raskeks.

Nii läks ühe hooga seisuni 5:1, 40:30. Nüüd luges joonekohtunik Williamsi üsna õnnestunud esimesel pallingul jalavea ja teise pallingu järel sai Pliškova initsiatiivi ning vastu liikumist palli päästa üritanud Williams väänas jalga. Mitte tugevalt, aga võib-olla see natuke mõjus.

Williams ise ei põhjendanud kaotust jala väänamisega. “Tundub, et hüppeliigesega on kõik korras, eks homme tean paremini. Ta andis matšpallidel endast kõik, tabas täpselt jooni. Tegin, mis suutsin. Ma ei saa öelda, et andsin ise edu käest. Ta lihtsalt mängis neil punktidel oma elu parimat tennist.”

Sünkroonselt Williamsi tagasilöögiga hakkas ka Pliškova järjest kindlamalt mängima. Kaks murret tuli mängeldes, aga seisul 5:4 jäi tšehhitar oma pallingul 15:40 taha. Ta viigistas, aga Williams sai uue murdepalli, mille mängimisel oli Pliškova hädas, aga ta päästis raske palli ja võitles välja vajaliku punkti. Kui Williams seda geimi kätte ei saanud, oligi mäng läbi.

Pliškova ütles mängujärgses intervjuus, et on uskumatu tunne, kuidas ta lõpuks ikka võitis. “Teises setis pani ta kõvasti juurde, hakkas mängima palju agressiivsemalt. Kolmandas setis tundus, et mul ei ole võimalusi. Siis aga hakkasid tekkima väikesed šansid ja suutsin neid kasutada,” ütles Pliškova. Järgmise vastase Naomi Osaka (Jaapan, 4) kohta ütles Pliškova, et loomulikult on jaapanlanna pärast US Openi võitmist heas hoos, aga kui ma juba võitsin Williamsit, siis miks mitte ka teda!”

Niisiis, paar tundi varem oli Osaka tänases esimeses veerandfinaalis alistanud Elina Svitolina (Ukraina, 4) 6:4, 6:1. Pärast seda, kui Svitolina oli võrdse alguse järel kätte saanu kaks oma servigeimi, võitis ta järgneva mängu jooksul ainult ühe oma pallingu. Esimene sett lõppes viie vastastikuse servimurdega, aga kuna Osaka tegi neid kolm ja Svitolina kaks, siis jaapanlanna võitiski. Teises setis ründas Osaka juba segamatult. Ta tegi 31 äralööki Svitolina 11 vastu. Eelmises mängus Madison Keysiga oli Svitolina suutnud teha 22 äralööki, siit tuligi peamine vahe.

Svitolina tunnistas pärast mängu, et naastes Euroopasse laseb ta uurida õla ja kaela seisukorda. “Ma ei saanud anda endast sadat protsenti, aga ta oli niikuinii täna parem,” ütles Svitolina. “Tundsin valu turniiri algusest saadik. Vahepeal läks üle, aga siis tuli tagasi. Täna oli olukord kehvem, kui ma lootsin.”

Pliškova juhib omavahelistes mängudes Osaka vastu 2:1. Tänavu kohtuti kaks korda ja Indian Wellsis võitis Osaka, aga Tokyo turniiri finaalis Pliškova. Muide, kaotus Tokyos lõpetas Osaka 11-mängulise võiduseeria, mis sisaldas ka seitset võitu US Openil. Raske on selles kohtumises favoriiti välja tuua.

Võitlust maailma esireketi tiitlile jätkavad Osaka, Pliškova ja Petra Kvitova (Tšehhi). Ükskõik, kes neist võidab Australian Openi, on maailma esireket. Osakal on aga nii palju eelist, et kui Openi võidab Danielle Collins, saab uueks esireketiks jaapanlanna, kes praegu on WTA edetabeli virtuaalne liider. Pliškova võit Osaka üle ei viiks tšehhitari veel liidriks, tal on vaja ka finaal võita. Mõlemad poolfinaalid mängitakse homme.

Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top