fbpx
Close

Üllatuspomm lõhkes: Zverev võitis ATP finaalturniiri!

Alexander Zverev ei usu ka ise, et võitis. / Foto: Reuters/Scanpix

Ei uskunud seda keegi, ei kihlveokontorid ega spetsialistid, aga Alexander Zverev (Saksamaa, 3) alistas ATP finaalturniiril Londonis finaalis maailma esireketi Novak Djokovici (Serbia) 6:4, 6:3.

Djokovic polnud enne finaali kaotanud ühtki setti ega ühtki oma servigeimi, vaid ühel vastasel (Zverevil endal alagrupimängus) oli kaks murdepalli, kuid nüüd kaotas serblane finaalis ühel hetkel kolm oma pallingut järjest! Zverevi selline murrete rida algas esimese seti seisult 4:4 ja jätkus teise seti esimestes geimides. Kuna aga vahepeal murdis ka Djokovic Zverevi servi, oli seis selleks hetkeks 2:1. Kuid ka sellest piisas, kui Zverev hoiaks lõpuni oma pallingut. Aga Saksamaa tennisist mitte ainult ei hoidnud, vaid murdis seisul 5:3 veelkorra Djokovici servi! Kihlveokontorid hindasid enne mängu Djokovici võidušansse 1,14 ja Zverevil 5,0 ehk protsentides umbes 85 vs 15.

Zverevi palling oli taaskord väga hea. Kui on teada, et Djokovic on ilmselt maailma parim servitõrjuja, siis Zverev lõi 10 ässa ja tal õnnestus esimene serv 72%. See oli väga oluline, sest teist servi ründab serblane tavaliselt väga tulemuslikult. Seekord jäi aga just Djokovic hätta teise serviga – ta võitis ainult 35% selle pallingu punktidest, aga Zverev 54%. Nii oli Zverev seekord kõigis näitajais vastasest üle, ainult topeltvigu tegi natuke rohkem, vastavalt 3 ja 1.

ATP finaali, mis algul kandis nime Masters, on peetud 1970. aastast saadik ja enim võite (6) on Roger Federeril. Järgnevad Ivan Lendl, Pete Sampras ja Djokovic 5 esikohaga, seega läks serblasel kaduma võimalus püüda Federer kinni.

On olnud ka üksikuid ootamatusi ning Zverevi näol tuli sel sajandil neljas üllatusvõitja, varem võib sellesse nimekirja kanda David Nalbandiani (2005), Nikolai Davõdenko (2009) ja Grigor Dimitrovi (2017). Seega kaks aastat järjest ei ole ATP finaalturniiri võitnud maailma esimese kolme hulka kuulunud tennisist. Huvitav on veel fakt, et Rafael Nadal ei ole seda turniiri kordagi võitnud ja finaalis on mänginud ainult kaks korda. Kuid see on ka teada, et Nadalile siseturniirid ei meeldi – väljas on ta kõvakattega turniire aeg-ajalt ikka võitnud.

Vaata ATP finaalturniiri ajalugu siit.

scroll to top