Australian Openil olid täna põnevad poolfinaalid paarismängudes. kuid mitte naiste üksikmängudes, kus Ashleigh Barty (Austraalia, 1) ja Danielle Collins (USA, 27) loovutasid vastastele vastavalt neli ja viis geimi.
Muidugi said pealtvaatajad samamoodi rõõmustada nagu meeste paarismängus, kus finaali jõudsid ainult austraallased. Kui Barty oli võitnud Madison Keysi (USA) 6:1, 6:3, tõusid pealtvaatajad püsti ja tunnustasid maailma esireketit perfektse mängu eest. Barty tegi vaid 13 lihtviga, lõi viis ässa ilma ühegi topeltveata ja võitis 86% esimese servi punktidest. Keys võinuks ehk oma servigeime rohkem võita, aga ta alustas vigaderohkelt ja sai mängu enam-vähem käima alles teises setis. Kuid Barty vastu sellest ei piisanud. Austraallanna võitis veenvalt ka äralöögid 20:8, enne mängu võis selles näitajas oodata pigem võrdsust.
Eurospordi ekspert Mats Wilander ütles, et Barty on kaotanud kuue mängu jooksul vaid kaks servigeimi ja võitnud pea alati üle 80% esimese servi punktidest, kuid see ei ole veel maailma esireketi pallingu peamine pluss. “Kõige tähtsam on hoopis see, et ka tema teine serv on vastasele ohtlik. Barty varieerib teist servi ja lööb väga täpselt. Kuid vaatamata teise servi agressiivsusele on ta teinud turniiril ainult üheksa topeltviga,” ütles Wilander.
Barty on võitnud slämmiturniiri Pariisis ja Wimbledonis, aga kodus jõudis finaali esmakordselt. Tim Henman tuletas Eurospordis meelde, et ka Andy Murray unistus oli võita kodune Wimbledoni turniir, ent selleks, et olla niisuguseks eduks valmis, tuli tal enne võita olümpiakuld ja US Open, mis andis talle psühholoogilise kindluse. Nüüd peaks olema ka Barty valmis.
“Austraallasena saan öelda, et oleme eriti ära hellitatud, et saame mängida suure slämmi turniiri oma koduõues. Olen õnnelik, et suudan siin mängida oma parimat tennist. Naudin juba praegu seda, mida olen teinud ja nüüd on veel võimalus mängida tiitlile,” ütles Barty.
Collins alistas Iga Swiateki (Poola, 7) 6:4, 6:1. Ameeriklanna võinuks kindlamalt võita ka esimese seti, kuid seisul 4:1 mängis ta ome servigeimi halvasti. Erinevalt Bartyst loovutas Collins kaks oma servigeimi, kuid võitis Swiateki servi kuuel korral 9st võimalikust. Täielikult lagunes Swiateki teine serv, mis oli tegelikult üsna vilets juba veerandfinaalis Kaia Kanepiga. Kui Kaia vastu väljendus see eelkõige 12 topeltveas, siis täna oli Swiatek hoolikam, aga passiivsem. Ta tegi 4 topeltviga, aga võitis teisel servil 21st punktist ainult 3 (14%). Mõlemad tegid 13 lihtviga, aga äralöögid võitis Collins 27:12. Seega oli Collins äralöökide/lihtvigadega isegi rohkem plussis (+14) kui Barty (+7).
Collins mängib suure slämmi turniiri finaalis esmakordselt, poolfinaali kogemus oli tal 2019. aasta Australian Openilt olemas. Kõik teised poolfinalistid olid varem vähemalt korra finaalis mänginud. Collins kerkis maailma edetabelis kümnendaks, kuid isegi finaali võitmise korral rohkem ei tõuse, kuid jõuab 30 punkti kaugusele Anett Kontaveidist. USA esireketi staatus oli tal kindlustatud juba varem, poolfinaali jõudes möödus ta Jessica Pegulast.
Tegelikult võis seda öelda juba tabeli avaldamisel, kuid eriti tagantjärele, et Kontaveidi loos oli taaskord keeruline. Näiteks Swiatekil, kes loositi Anettiga nö samas grupis (asetus 5 kuni 8) sattusid ikkagi tunduvalt kergemad vastased ja kohe loosimise järel ennustati, et ta jõuab vähemalt poolfinaali. Anettil tulnuks aga veerandfinaali jõudmiseks alistada järjest Clara Tauson, Collins ja Elise Mertens. Kuna hilisem finalist Collins pidas oma ainsad kolmesetilised mängud just Tausoni ja Mertensi vastu, pole rohkem vajagi kommenteerida.