U18 Eesti GP etapil olid võidukad Oskar Irdoja ja Liisa Varul

– Martin Petuhov ja Oskar Irdoja / Foto: Aivo Ojassalu

Eesti noorte GP sarjas võistlesid läinud nädalavahetusel noormehed U18 ja neiud U16_18 vanuseklassis. Kavas olid nii üksik- kui paarismängud.

Noormeeste üksikmängus kohtusid finaalis Martin Petuhov (5) ja Oskar Irdoja (4). Irdoja noppis võidu tulemusega 6:3 1:6 6:4. Poolfinaalis oli Petuhov võitnud Ronan Vahtrase (6) 6:2 6:1 ja Irdoja Matthias Vetevoolu (8) 6:3 6:4. Esimest kolme asetust omanud mängijad ei pääsenud sellel etapil poolfinaaligi, mis veel kord tõestab, et kaasa teinud noortennisistide seas on konkurents väga tihe ning puhtalt asetuste järgi ei saa tulemusi ette prognoosida. Lohutusturniiri parim oli Markus Kristofer Sinivee.

Pärast ebaõnnestunud üksikmängu rehabiliteeris end paarismängu võitmisega Alex-Andre Ojassalu. Koos Ronan Vahtrasegas alistati otsustavas kohtumises Martin Petuhov/Kevin Suvi 7:5 6:1. Poolfinaalid: Ojassalu/Vahtras vs Andre-Remi Jakobi/Vetevool 6:3 6:2, Petuhov/Suvi vs Gregor Marius Kliimask/Rain Uustalo 1:6 6:2 10:7.

Noormeeste turniiritabelid.

– Liisa Varul / Foto: Viktor Burkivski

Neidude üksikmängus oli ülekaalukalt teistest üle esimese asetuse saanud Liisa Varul (E.Kree Spordimaailm), kes loovutas viie mängu peale vaid 15 geimi. Kui lähtuda sellest loogikast, siis raskeim mäng oli Varulil veerandfinaalis Victoria Maria Mändma vastu, kus mõlemad setid lõppesid 6:3 6:3. Poolfinaalis võitis Varul Mariela Pluutuse (3) 6:2 6:3 ning esikohamängus klubikaaslase Andrea Rootsi (5) 6:0 6:2. Roots lülitas poolfinaalis välja teisena asetatud Gerda Reinaru tulemusega 0:6 7:5 6:4. Lohutusturniiril võidutses Kea Rael Kukk.

Paarismängus osales koguni 15 paari ja siin tuli esikohale duett Liisa Varul/Gerda Reinaru (1) finaalivõiduga Brit Martin/Andrea Roots (3) üle 7:5 7:5. Poolfinaalid: Varul/Reinaru vs Mändma/Desire Pärn 4:6 7:5 10:5, Martin/Roots vs Mariela Pluutus/Diandra Suitso (2) 6:7 6:2 10:5.

Seega tegi neidudel Varul duubli, võites nii üksik- kui paarismängus.