U12 poiste Eesti meistrivõistlustel triller trilleri otsa

– Tenniseväljak / Foto: Toomas Kuum

Kuigi U12 meistrivõistlustel on selgunud kõik medalistid, pole üksikmängudes veel teada, kes millist värvi medali saab.

Poiste veerandfinaalides oli kaks tõelist trillerit. Samuel Mandelkorn (1) pidi nägema kurja vaeva pärnaka Tair Usmanovi alistamisega. Avaseti kindlalt 6:1 võidusadamasse viinud Mandelkorn ei kohanenud teises setis pea ilmeksimatult mänginud Usmanovi manöövritega ning kaotas teise seti 4:6. Kolmandas setis pani kogenum ning vanem Mandelkorn siiski oma paremuse napilt maksma 6:4. Poolfinaalis läheb ta vastamisi turniiri üllataja tartlase Ats-Andre Merilaga, kes alistas kaaslinlase Ken-Martti Birki (4) ootamatult kindlalt 6:3 6:0.

Pisut üle kahe tunni kestis Luukas Raudkivi (8) ja Edwin Averjanovi (2) lahing. Näis, et poisid on kokku leppinud, et geime võidetakse kolmekaupa. Esimese setis läks Raudkivi 3:0 ette, Averjanov viigistas, järgmised kolm geimi taas Raudkivile ja sett 6:3. Teise seti alguses domineeris Averjanov minnes juhtima 3:1. Sealtpeale oli aga kindlam Raudkivi ning võitis seti 6:4 ja kogu mängu 2:0. Neljandas veerandfinaalis alistas Kaspar Lusti 10-aastase Ken Inki samuti tasavägise kohtumise järel 6:4 6:3.

Homme kohtuvad Mandelkorn – Merila, Raudkivi – Lusti.

Poiste paarismängus nähti täiesti uskumatut punktpunkti mängu. Kristofer Karis/Birk ja Oliver Parik/Raudkivi pakkusid pealtvaatajatele meeletult närvikõdi. Kuigi mäng oli rohkete mõlemapoolsete eksimustega, sai matš vürtsitatud otsustavate punktide, mängijate ülekadrioru rõkatuste ja ülimalt tasavägise mänguga. Kaks esimest setti lõppesid 7:6. Esimese võitsid Karis/Birk (5), teise Parik/Raudkivi (4). Otsustava setis läksid Karis/Birk 5:1 ette, kuid leidsid end peagi kaotusseisust 6:7. Seejärel teenisid nad peamiselt tänu vastaste eksimustele neli punkti järjest ning ühes sellega koha finaalis, kus vastaseks on Mandelkorn/Ink, kes olid pärast rabedat algust veenvalt 6:4 6:1 paremad  Lusti/Rasmus Stalmeistrist.