fbpx
Close

U12 ENMV finaali jõudnud Marie Johanna Lapimaa konkurendi vigastusest: soovin, et ta saaks ruttu terveks

– Marie Johanna Lapimaa / Foto: Instagram

Kolmapäeval selgusid Kadriorus tänavused esimesed Eesti tennise noortemeistrid.  U12 vanuseklassis peeti paarismängude finaalid ning U16 vanuseklassis selgitati välja parim segapaar. Mõlema vanuseklassi üksikmängudes toimusid poolfinaalid.

Nii noorema vanusekklassi poiste, kui ka tüdrukute paarismängu finaalides otsustati Eesti noorte meistrivõistluste kuldmedali saatus otsustavas tie break setis.

Tüdrukute seas sai oma esimeses tiitlivõidu alles 10-aastane Kiira Paškov (Tondiraba TK), kes koos Eleanora Roosiga (Altius TK) oli napilt parem Mirjam Ränkel (MK Tenniseklubi)/Jasmine Shein (USTA) 6:4, 1:6, 10:6.

Poiste seas selgus Eesti noorte meister kahe kõrgema asetusega paari  Edwin Averjanov (TC2000)/Kristofer Karis (MK Tenniseklubi) (1.asetus) ning USTA kokkumänginud, kuid aasta noorem duo Ken Ink/Luukas Raudkivi vahelises duellis.

Kuigi nimetatud kohtumises suuremat mänguilu polnud ja mõlema duo löökide kvaliteet meenutas aeg-ajalt pigem arglikku lastetennist, siis kohati kompenseeris selle põnev punkt-punkti heitlus. Esimene sett 6:3 USTA paarile ning teine 6:4 Averjanov/Karisele. Kui otsustava seti esimesele pooltevahetusele mindi seisul 5:1 Ink/Raudkivile, siis järgmisel korral vahetati pooli juba seisul 6:6. Averjanov/Karis julgesid olla pisut agressiivsemad ning läksid 8:6 juhtima, kuid Ink/Raudkivi olid järgmise nelja punkti mängimisel omakorda natuke kindlamad ning tasuks 10:8 võit ja Eesti noorte meistrikuld.

U16 segapaarismäng oli seevastu väga kiiretempoline ja vaatemänguline. Esimesena asetatud Oliver Ojakäär/Liisa Varul (mõlemad MK Tenniseklubi) olid Pärnu Kalevi TK paarist Erko Nigula/Desire Pärn siiski osavamad. Tartlased sundisid pärnakaid pidevalt imelöökidest abi otsima ning kui mõni neist ka õnnestus, siis viimase punktitoova võlulöögi sooritasid ikkagi kas Ojakäär või Varul. Põneva matš ning segapaari meistritiitel kuulus seisuga 6:4, 6:2 Ojakäär/Varulile.

On märkimisväärne, et homme võib mõlemast Martin Karise õpilasest, nii Ojakäärist, kui Varulist saada tänavusel tšempionaadil kolmekordne Eesti noorte meister. Ojakäär kohtub neljapäeval U16 üksikmängu finaalis treeningkaaslase Markus Mölderiga ning koos Mölderiga mängitakse ka noormeeste paarismängu finaalis Matthias Uwe Kase/Robert Raagi (Kardioru TK) vastu.

Noormeeste poolfinaalis pani Ojakäär pärast rabedat algust oma paremuse maksma Markus Kristofer Sinivee (Tondiraba TK) vastu 7:5, 6:2 ning Mölder alistas väga nauditavas kohtumises Matthias Uwe Kase 7:5, 6:1.

Liisa Varul alistas üksikmängu poolfinaalis nobedalt Mariela Pluutuse (EKSM) 6:0, 6:0 ning kohtub finaalis Elisabeth Iilaga (EKSM), kes tunduvalt närvekõditavamas matšis oli napilt kindlam Karola Suvistest (Pärnu Kalevi TK) 6:2, 7:5. Homme kohtub Varul Iilaga lausa kaks korda, sest teine teisel pool võrku seistakse ka tütarlaste paarismängu finaalis. Varul koos 14-aastase Laura Rahneliga (Pärnu Kalevi TK) ning Iila on paaris Andrea Rootsiga (Tallink City SK).

Kui noorema vanusegrupi tüdrukute üksikmängude poolfinaalid olid ühepoolsed, siis poiste matšides oli tunda, et mängus on finaalikoht.  U12 tüdrukute lõppmängus kohtuvad neljapäeval Marie Johanna Lapimaa (1.asetus, Altius TK), kes oli parem Laura Staalfeldtist 6:1, 6:0 ning Kiira Paškov, kes samuti oli ühepoolses kohtumises üle Eleanora Roosist 6:0, 6:2.

Lapimaa rääkis , et on suvel saanud meistrivõistlusteks hästi valmistuda. „Olen väga heas vormis, võib olla mõnes matšis on liiga palju lihtvigu tulnud, kuid üldiselt võin seni oma esitustega rahul olla.“  

„On väga kahju, et Kätriin ennast kohe avaringis vigastas (U12  2.asetus Kätriin Reinvald vigastas avamatšis selga – toim). Ta oli üks võitjasoosikuid ning meil jäi nüüd paaristurniiril ka osalemata. Loodan väga, et ta saab ruttu terveks,“ lisas Lapimaa.

Homse finaalikulgu ta ette ennustada ei julge. „Meie omavahelised kohtumised Kiiraga on olnud väga tasavägised, Paškov mängib oma vanuse kohta väga hästi, kuid ka mina olen mänguks kindlasti valmis,“ ütles Lapimaa, kes on seni peetud neljas kohtumises loovutanud vastastele kokku vaid seitse geimi.

Poiste seas alistas nelja parema hulgas Ken Ink Kristofer Karise 6:2, 6:4 ning Edwin Averjanov oli parem Renaldo Suursoost (Toomas Suursoo TK) 6:3, 6:3.  Homses finaalis on seega vastamisi Averjanov – Ink.

Nii Ink, kui Paškov võivad homse edu korral teha Eesti noorte meistrivõistlustel kuldse duubli.

Tänasest päevast on võimalik näha ka videolõiku ETL Facebooki lehelt.

Mängud Kadriorus algavad neljapäeval kell 10:00.

Kõik ENMV tulemused siit.

scroll to top