fbpx
Close

Töö kiire ja korralik: Anett Kontaveit vähem kui tunniga teise ringi

Anett Kontaveit Aistralian Openi avaringi mängus. / Foto: EPA/Scanpix

Anett Kontaveit alustas Australian Openit 6:0, 6:2 võiduga austraallanna Astra Sharma (WTA 111.) üle, kuid tuuline ilm ja vastase kohati nõrk mäng ei andnud täit pilti tema tegelikest võimetest.

Melbourne’is oli ilm täna soojem, aga palju tuulisem. See vajutas pitseri ka Kontaveidi ja Sharma kohtumisele, mis toimus tuulele avatud väljakul – kinnisel staadionil olnuks pilt ilmselt parem. Nii ei saa ka halvaks pidada fakti, et Anett tegi 9 äralöögi kõrval 16 lihtviga (vastasel vastavalt 5 ja 28), sest osa eksimusi (kaasa arvatud topeltvead, mida Kontaveit tegi 3 ja Sharma 4) tulid osaliselt tuule arvelt. Esimest setti mängis aga Sharma nii halvasti, et ega seal Anettil polnudki palju variante äralööke sooritada, sest vastane eksis tihti juba enne, kui tõsisesks pallivahetuseks üldse läks.

Teine sett algas küll kurjakuulutavalt, kui Anett kaotas kuus punkti järjest, aga vastase pallingul seisul 30:0 sai ta mängu tagasi. Veel oli pingelisi hetki Kontaveidi servigeimil seisul 4:2, kui ta päästis kaks murdepalli, aga kokkuvõttes ei saanud Sharma siiski ohtlikuks. Mäng kestis 59 minutit, kuid selle hulgas oli ka pikk settidevaheline tualetipaus, mida kasutas austraallanna.

Numbritest veel nii palju, et Anetti esimese servi õnnestumisprotsent (68) oli tuuliseid olusid arvestades hea, samuti sai ta lõviosa tõrjetest hästi mängu ja ka võrgus tegutses efektiivselt, võites 6st punktist 5. Anetti tagareis oli kergelt teibitud, kuid sellist täissidet, nagu ta kasutas Adelaide’i turniiri mängus Anastassia Pavljutšenkova vastu, polnud seekord vaja ja liikumine tundus olevat normis.

Teises ringis kohtub Kontaveit Sara Sorribes Tormoga (Hispaania, WTA 91.), kes üllatas 2:6, 6:1, 6:1 võiduga Veronika Kudermetova (Venemaa, WTA 40.) üle. Anett võitis eelmisel aastal Sorribes Tormot kahel korral slämmiturniiri avaringis: Austraalias 6:3, 6:2 ja US Openil 6:1, 6:1.

Nii et tegu peaks olema justkui lihtsa vastasega, aga ette ei saa mängu muidugi võidetuks tunnistada. Kontaveidi ja Sorribes Tormo mäng peetakse tõenäoliselt homme, kuid pigem hilisemal ajal, sest loogika kohaselt peaksid teisipäeval avaringi mängu pidanud tennisistid tulema varem platsile. Aga ajakava saame umbes keskpäevaks teada.

scroll to top