fbpx
Close

Taylor Fritz kukutas Daniil Medvedevi troonilt

Taylor Fritz. / Foto: Sipa Press/Scanpix

Saudi Araabias peetav tennise näidisturniir Diriyah Cup toimus alles teist korda. Ilmselt loodeti 2019. aastal, kui see võistlus asutati, et tänavu on juba neljas turniir, aga sekkus koroona. Nii jäi esimese ja teise turniiri vahele kolm aastat.

Kuid, mis selle kolme aastaga ei muutunud, et taas oli finaalis Daniil Medvedev (2). Ta oli 2019. aastal võitnud finaalis Fabio Fognini (Itaalia) 6:2, 6:2. Kuid tiitlit kaitsta venelasel ei õnnestunud, sest ta kaotas Taylor Fritzile (USA, 4) 6:7, 6:7. Murdeid selles mängus ei nähtudki, aga murdepalle küll – Medvedevil koguni 9, aga Fritzil mitte ühtki. Selle põhjal väärinuks võitu justkui Medvedev, aga Fritz oli tie-break’ides üle 7:5 ja 7:3.

Fritz tunnistas, et Medvedev oli parem vähemalt esimeses setis. “Kui me eelmisel korral kohtusime, ta võitis ja ütles mulle pärast mängu, et ma olin esimeses setis parem. Täna oli vastupidi – tema oli kogu mängu parem, aga mul õnnestus kuidagi need tähtsad punktid võita ja raskest seisust läbi tulla,” ütles Fritz.

Paarismängu võitis paberil kõige nõrgem paar Hubert Hurkacz (Poola)/Dominic Stricker (Šveits), kes alistasid finaalis Matteo Berrettini (Itaalia) ja Andrei Rublevi 7:6, 3:6, 10:7.

Järgmisel nädalal peetakse Araabia poolsaarel veel üks näidisturniir – 16.-18. detsembrini toimub Abu Dhabis Mubadala World Tennis Championship. Seda võistlust on peetud kauem, juba 2009. aastast alates ja vahele jäi ainult 2020. aasta turniir. Abu Dhabis mängivad nii mehed kui ka naised (alates 2017), mullu võitsid Rublev ja Ons Jabeur (Tuneesia).

Tänavu on Mubadala “meistrivõistluste” osavõtjate nimekirjas ka maailma esireket Carlos Alcaraz (Hispaania), kes on taastunud Pariisi turniiril saadud vigastusest, ning kolmas ja neljas reket Casper Ruud (Norra) ja Stefanos Tsitsipas (Kreeka). Veel osalevad tiitlikaitsja Rublev, Cameron Norrie (Suurbritannia) ja Frances Tiafoe (USA). Naised mängivad ainult ühe kohtumise – Jabeur kaitseb tiitlit Emma Raducanu (Suurbritannia) vastu. Naised kohtuvad reedel, meeste turniiril on Alcaraz ja Ruud avaringis vabad, teised alustavad reedel, finaal on pühapäeval.

scroll to top