Tamm jõudis põneva heitluse järel paarismängu poolfinaali, aga seal kaotas

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev

Jäime eilsest päevast võlgu Kristjan Tamme tulemuse Monastiri 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniiri poolfinaalis ja see oli edukas: Tamm ja Guy den Heijer (Holland) võitsid Mirko Martinezi (Šveits) ja Paul Wörneri (Saksamaa) 2:6, 7:6, 10:8.

Tegelikult otsest kaotuseohtu Tammel ja Den Heijeril polnud, sest tänu esimesena servimisele olid nad teises setis kogu aeg geimiga ees. Kõige tasavägisem seis oli aga Tamme ja Den Heijeri servigeimides 30:30. Eesti/Hollandi paaril oli selles setis kaks murdepalli, aga vastastel mitte ühtki.

Pikas tie-break’is jäid Tamm ja Den Heijer algul tagaajaja ossa, kuid pääsesid juhtima seisul 5:4 ning pärast seda enam vastased ees ei olnud.

Tänases poolfinaalis jäid aga Tamm ja Den Heijer sarnase tulemusega 3:6, 7:6, 7:10 alla kolmandana asetatud prantslastele Dan Addedile ja Yanais Laurentile. Sarnaselt veerandfinaalile olid Tamm ja tema paariline teises setis juhtiv pool, mindi ka murdega ette 5:3, kuid siis vastased viigistasid. Tie-break lõppes 7:5 Tamme ja Den Heijeri kasuks.

Siis tuli aga otsustava seti asemel pikk tie-break, kus Tamm/Den Heijer domineerisid seisuni 6:4, aga prantslased lõpetasid kohtumise 6:1 spurdiga. Finaalikoht ei olnud kaugel!