Tamm ja Mölder langesid välja, Seeman jõudis paarismängu veerandfinaali

Johannes Seeman. /Foto: Igor Pissarev

Kaks Eesti tennisisti, kes sel nädalal osalevad M15 turniiridel, ei saanud üksikmängu avaringist edasi.

Kristjan Tamm kaotas Kurršumlijska Banja turniiril neljandana asetatud Luka Pavlovicile (Prantsusmaa, ATP 551.) 4:6, 6:3,4:6. Liivaväljaku mängu kohta oli selles kohtumises murdeid väga vähe – igas setis üks. Otsustavaks sai viimane geim, kus Tamm kaotas oma servi seisul 4:5. Mõlemal oli väga hea esimese servi punktide võitmine – Tamm 79 ja Pavlovic 83%. Võib-olla napp vahe kallutaski vaekausi prantslase kasuks.

Markus Mölder oli Koszalinis ennelõunal pääsenud võiduga kvalifikatsioonist põhiturniirile, kuid umbes kuus tundi hiljem alustas põhitabeli esimese ringi kohtumist Patrick Zahraj’ga (Saksamaa, ATP 779.). Mölder kaotas esimesena oma servi, aga võitis seisult 1:2 neli geimi järjest ja oli 5:2 peal ise murdega ees. Kuid sellelt seisult ei kaotanud Mölder mitte ainult viit geimi järjest teises setis, vaid ei saanud üldse enam geimi, ehkki veel teise seti algul oli tasavägist mängu. Mölder kaotas seega 5:7, 0:6.

Juba ööl vastu kolmapäeva peetud mängus võitsid aga Johannes Seeman ja tema ameeriklasest paariline Wally Thayne San Diego M15 turniiril paarismängu avaringi kohtumise. Nad olid 6:7, 6:3, 10:7 paremad USA paarist Andrei Crabel/Elijah Strode. Tie-break’is olid Seeman/Thayne kogu aeg ees, kõige suurema vahega 6:1 ja hiljem veel 9:5. Nad realiseerisid kolmanda matšpalli.