fbpx
Close

Tallink Junior Openil on kvalifikatsioonis võistlustules veel kolm eestlast

– Tallink Tennisekeskuse väljakud / Foto: Facebook

Tallinki Tennisekeskuses ITF juunioride 5. kategooria turniiril Tallink Junior Open alustati laupäeval kvalifikatsiooni mängudega.

Kuna Tallinki Tennisekeskuses on palju väljakuid, siis erinevalt paljude teiste analoogsete turniiridega suudetakse päevaga väga suur hulk mänge ära pidada.

Noormeeste üksikmängu kvalifikatsioonis alustas tervelt 15 Eesti noortennisisti. Vaatamata suurele hulgale suutis kvalifikatsiooni teise ringi murda end vaid kaks meie tennisisti. Arvestades fakti, et põhitabelisse pääsuks tuleb kvalifikatsioonis võita kolm mängu, on oht, et sinna juba koha taganud eestlastele võib lisa olla visa tulema. Aga seda enam tuleb pöialt hoida Kevin Suvile ja Gregor Marius Kliimaskile, kes alistasid vastavalt Ivan Pauliuchenka (Valgevene) 6:2 6:0 ja Ilias Essabiki (Venemaa) 6:3 6:2. Järgmisena tuleb Suvil vastamisi minna Fran Mitroviciga (Horvaatia) ja Kliimaskil kvalifikatsioonis neljandat asetust omava Luka Mikrutiga (Horvaatia). Ülejäänud tulemused leiad siit. Kõik Eesti noored kaotasid oma vastastele kahes setis. Setivõidule oli kõige lähemal Daniel-Bhekiwe Rabeko, kes kaotas oma avaseti kiires lõppmängus.

Tuletame meelde, et otse põhitabelisse on koha endale taganud Alexander Georg Mändma, Mark Lajal, Alex-Andre Ojassalu, Oskar Irdoja, Ronan Vahtras ja Andre-Remi Jalobi.

Neidudel heitleb homme Eesti noortest ainsana pääsu eest põhitabelisse Viktoria Kleer Kliimand. Selleks tuleb tal saada jagu kvalifikatsiooni viiendast asetusest Lizaveta Artsiomenkast Valgevenest. Tulemused leiad siit.

Põhitabelist alustavad Sofiya Chekhlystova, Anet Angelika Koskel, Aurelia Riga, Helena Narmont, Gendra Raag, Liisa Varul, Elisabeth Iila, Laura Laanbek ja Mariela Pluutus.

Tõele au andes peab ära märkima, et Tallink Junior Openil osalevatest eestlastest mängivad paljud igapäevaselt nooremates vanuseklassides, mistõttu ei saanud ka eeldada, et suurem osa neist oleks olnud võidukas. Oluline on saada kogemusi juunioride sarja turniiridelt ning tunnetada seda mängutaset, milleni tuleb lähiaastail jõuda. Ja mida varem sinna jõutakse, seda parem.

Pühapäeval algavad mängud Tallink Tennisekeskuses kell 10:00.

scroll to top