fbpx
Close

Svitolina mõtles ümber: ta siiski mängib Potapovaga

Elina Svitolina Tokyo olümpial. / Foto: AFP/Scanpix

Ukraina naiste esireket Elina Svitolina, kes on Monterrey turniiril esimesena asetatud, keeldus algselt mängimast venelanna Anastassia Potapovaga, aga mõtles täna ümber.

Pärast Svitolina avaldust vastas sellele Potapova, kes teatas, et on lapsest saadik unistanud suurtest tennisemängudest ilma mõtlemata, millise riigi sportlase vastu ta mängib või millist riiki esindab.

“Raske on poliitikaga seotud inimestele põhjendada, et minu jaoks ei ole tähtis, millisest riigist on vastane, vaid ma võitlen enda parima mängu ja võidu nimel. Kahjuks on nüüd meist, profisportlastest, saanud praeguse olukorra pantvangid. Tennisemäng on meie valik ja meie unistus, mida püüame teostada igapäevaste treeningutega. Kuigi olen poliitikas võõras, seisan leina, pisarate ja sõja vastu. Rahu ühendab maailma ja igaüks peab jääma siin inimeseks. Ja laste unistus peab jätkuma,” kirjutas Potapova.

Kuna Potapova nõustus selles mängus olema neutraalse riigi sportlane, andis Svitolina järele ja alustab siiski Eesti aja järgi kell kolm öösel vastu kolmapäeva Monterreys mängu. Svitolina ise mängib Ukraina sinikollastes värvides. “Tavaliselt kannan Ukraina rahvuslikku vormi olümpial või naiskonnavõistlustel, aga täna panen selga taas Ukraina värvid. Minu jaoks tähendab see palju, saab olema eriline õhtu,” ütles Svitolina.

scroll to top