fbpx
Close

Suri endine maailma esireket Ashley Cooper

– Ashley Cooper / Foto: AP/Scanpix

84-ndal eluaastal lahkus meie seast kunagine maailma esireket (1957-1958) austraallane Ashley Cooper.

Ashley Cooper, kes valiti 1991. aastal rahvusvahelisse Tennise Kuulsuste Halli, võitis karjääri jooksul neli Suure slämmi turniiri: kahel korral Austraalia lahtised (1957, 1958), korra Wimbledoni (1958) ja USA lahtised (1958). Lisaks võidutses ta neljal korral Suure slämmi turniiridel ka paarismängus.

Oma karjääri tipphetkel siirdus Cooper proffide leeri. Kes veel ei tea, siis samal ajal amatööride tennisele mängisid mitmed meestennisistid Jack Krameri juhtimisel profituuril (tänapäevane ATP-le sarnane süsteen Open Era sai alguse 1968. aastal) ja teenisid tolle aja kohta korralike auhinnarahasid. Sellest ajast kirjutab Tennisnet kindlasti kunagi tulevikus. Profimänginaja ta suuri tiitleid ei võitnud, ent jõudis mitmel korral pool- või veerandfinaali.

1957. aastal kuulus ta võidukasse Austraalia Davis Cupi tiimi. Võimalik, et Cooper oleks rohkemgi saavutanud oma sportlaskarjääril, ent ta tegi tennisega lõpparve üsna varakult, 1962. aasta. Hiljem kuulus ta Austraalia tennise alaliidu juhatusse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Kommenteeri
scroll to top