fbpx
Close

Supervormis Karen Hatšanov võitis Pariisi Mastersi

Karen Hatšanov / Foto: Reuters/Scanpix

Aasta viimase Masters-taseme ATP turniiri Pariisis ei võitnud Roger Federer (Šveits) ega Novak Djokovic (Serbia), vaid hoopis venelane Karen Hatšanov, kes alustas turniiri asetamata mängijana, kuid nüüd tõusis maailma edetabelis 11. kohale.

Arvati, et sisuline finaal toimus laupäeval, kui Djokovic alistas poolfinaalis Federeri 7:6, 5:7, 7:6 ja kindlustas sellega maailma esireketi kohta. Kuid Hatšanov oli Pariisis erakordses vormis ja alistas neli maailma esikümne mängijat. Raskusi oli tal vaid John Isneri (USA) vastu, keda Hatšanov võitis 6:4, 6:7, 7:6, kuid Alexander Zverevi (Saksamaa), alistas ta koguni 6:1, 6:2 ja Dominic Thiemi (Austria) poolfinaalis 6:4, 6:1. See oli Venemaa meestennisistidele esimene nii kõrge kategooriaga turniirivõit üheksa aasta jooksul.

Finaalis Djokovici vastu jäi venelane murdega taha, kuid edaspidi suutis vaid tema vastase pallingugeime võita, tehes seda kaks korda avasetis ja korra teises setis. Selline sündmuste käik tähendas 7:5, 6:4 võitu. Pariisis Mastersil on ennegi üllatusi juhtunud, näiteks mullu alistas Jack Sock (USA) finaalis Filip Krajinovici (Serbia). Federer on Pariisis võitnud vaid korra ja Rafael Nadal (Hispaania) mitte kordagi. Rekordimees on Djokovic nelja esikohaga.

Turniir selgitas ka 11. novembril Londonis algavast ATP finaalturniirist osavõtjad, kellest kuus olid varem selged. Et aga argentiinlane Juan Martin del Potro (ATP 4.) loobus Londoni turniirist vigastuse tõttu, pääses viimasena sisse maailma 9. reket Kei Nishikori (Jaapan), kes pärast veerandfinaalikaotust Federerile 4:6, 4:6 oli arvanud, et jääb eemale.

Niisiis mängivad Londonis Djokovic (ATP 1.), Nadal (2), kes Pariisi turniirist viimasel hetkel loobus kõhulihase vigastuse tõttu, kuigi oli juba tabelisse loositud, Federer (3), Zverev (5.), Kevin Anderson (LAV, 6), Marin Cilic (Horvaatia, 7), Thiem (8.) ja Nishikori (9.). Esimesena jäi välja Isner (10.), kes saab Londoni turniiriks varumehe staatuse.

scroll to top