fbpx
Close

Statistika: Rafael Nadal on tunduvalt parandanud oma tulemusi kõvakattel

Rafael Nadali rõõmuhõise pärast võitu US Openil. Foto: AFP/Scanpix

Kuna maailma tennis võistluste mõttes seisab ja seda veel vähemalt kaks ja pool kuud, on hea võimalus heita pilk statistikaveergudele.

ATP tuuri leheküljel on silma paistnud fakt, et Rafael Nadal on viimasel ajal tunduvalt parandanud oma tulemusi kõvakattel. Jooksvas tabelis, kus on arvestatud viimase 52 nädala mängud, juhib Nadal kõvakattel saavutatud võiduprotsendi tabelit 90,5ga. Isegi Novak Djokovic, kes on kõvakattel kõigi aegade edukaim (karjääri protsent 84,3), jääb viimase aasta jooksul Nadalile alla, sest ta on võitnud “ainult” 86% mängudest. Kahele suurele järgnevad Roger Federer 81,1, Daniil Medvedev 75,5 ja Andrei Rublev 75,4 protsendiga. Nemad on ainsad, kes võitnud kõvakattel viimase aasta jookusl üle kolmveerandi mängudest.

Läbi aegade on Nadal kõvakattel 78,1 protsendiga maailmas 11. kohal. Kuid alates 2017. aastast ehk siis kolm viimast hooaega on Nadal alati saavutanud võiduprotsendi üle 80. See fakt näitab, et ka pikema perioodi jooksul võib välja tuua Nadali selge arengu kõvakattel.

Viimase 52 nädala jooksul on Nadal kõvakattel kaotanud vaid neli mängu (võite 42st 38) ja ainult neist ühe napilt esikümnest väljaspool asunud mehele – jaanuarikuisel ATP Cupil jäi ta alla David Goffinile (11). Veel on ta kaotanud ATP Cupi finaalis Djokovicile, Australian Openil Dominic Thiemile ja ATP finaalturniiril Alexander Zverevile. Võitmatuks jäi Nadal kolmel kõvakatte turniiril – Torontos, US Openil ja Davis Cupi Maailmaliiga finaalis. Ka ei kaotanud Nadal Pariisi Mastersil, sest langes välja loobumisega poolfinaalis Denis Shapovalovile.

scroll to top