fbpx
Close

Stan Wawrinka mängib Praha Challengeril

Stanislas Wawrinka Prahas Vltava jõe kaldapealsel. / Foto: ATP/Tšehhi Tenniseliit

ATP tuuri võistlusi enne Cincinnati turniiri (algab 21. augustil) ei toimu, kuid Challenger-turniir Prahas saab alguse juba täna.

Tegemist on Challengeri mõistes kõrge auhinnafondiga (137 560 eurot) turniiriga, mistõttu otsustas Prahas kaasa teha ka maailma 17. reket ja kolmekordne suure slämmi turniiride võitja Stanislas Wawrinka (Šveits), kes Cincinnatis ja US Openil ei osale. Reeglina nii kõrge edetabelikohaga mängija Challnegeril ei osale.

Tõsi, rohkem TOP50 tennisiste Prahas kaasa ei tee, teisena on asetatud tšehh Jiri Vesely (ATP 65.) ning esisaja meestest mängivad veel Pierre-Hugues Herbert (Prantsusmaa, 71.) ja Philipp Kohlschreiber (Saksamaa, 74.). 14ndana on Prahas aga asetatud juuli lõpul Tallinnas mänginud Ernests Gulbis (Läti). Kokku on Prahas 48-line tabel, mis tähendab, et 16 asetatut alustavad 2. ringist. Vaata Praha Challengeri tabelit siit.

Tõenäoliselt mängivad kõik Prahas osalevad esisaja mehed esimese ATP turniiri alates 8. septembrist Kitzbühelis, mille ajal jätkub veel US Open.

ATP on muutnud ka septembrikuu kalendrit. Rooma turniir toodi nädala võrra ettepoole ja algab 14. septembril ning 21. septembrist mängitakse ATP500 taseme turniir Hamburgis vahetult enne Roland Garrosi slämmiturniiri. Rooma WTA turniir on kalendris esialgu alates 21. septembrist, kuid mehed ja naised võivad mängida ka erinevatel nädalatel, mida on Roomas varemgi esinenud.

scroll to top