fbpx
Close

Soome hokilegendi tütar unistab profitennisisti karjäärist

– Teemu Selänne võtmas Roger Federerilt autogrammi reketile / Foto: Facebook/Erakogu

USAs, Californias Coto de Caza tennisekeskuses käis enne jõule tihe rebimine, et selgitada parim tennisemängija Selännete peres. Soome ja Põhja-Ameerika jäähokiliiga NHLi legendi Teemu Selänne on teada-tuntud, kui innukas golfi- ja tennisemängija. Soome tennisetähe Jarkko Niemineni karjääri lõpetamisele pühendatud tennisegalal mõned aastad tagasi oli Roger Federeri kõrval üheks külaliseks just Selänne.

Praegu Californias Orange Countys elav Selänne ei pea enam kodutandrilt lahkuma, et tenniseväljakul kõva vastupanu osaliseks saada.

Coto de Caza tennisekeskuse platsil on hokilegendi vastaseks teisel pool võrku tema 13-aastane tütar Veera.

„Veera alustas tennisega kaheksa-aastaselt. Alguses mängis ta kolm korda nädalas, kuid nüüd koroonaajal teeb trenni vähemalt kaks korda päevas. Lisaks mängib ta minuga korra päevas, on rõõm näha, kuidas ta on arenenud,“ rääkis Selänne pere pesamuna kohta.

„Veera on viimasest kuuest turniirist ühe võitnud ning ühel jõudnud veel finaali. Ta ütles, et võidab ükskord ka Wimbledoni turniiri,“ sõnas endine hokitäht.

Koroona seab piirid

Koroonaviiruse pandeemia on USAd rajult rappinud. Ainuüksi Californias on viirusesse haigestunuid üle kahe miljoni ja koroonaviirusega nakatunuid inimesi on surnud üle 20 000. Positiivseid koroonateste annab igapäevaselt 30 000 inimese ringis.

„California on juba pikalt lock-downis ehk suletud olnud. Õnneks siin meie maakonnas Orange Countys pole numbrid nii hullud, Coto de Caza on väikelinn, nii 30 000 elanikuga. Kuid Orange Countys elab kolm miljonit inimest ja nakatunuid on üle 100 000,“ teadis Selänne.

„Inimesed on piirangutest tüdinud. Noored nakatuvad ilma igasuguste sümptomiteta ja seetõttu levibki viirus kiiresti.“

Restoranidel ja toitlustusasutustel on Californias samasugused piirangud nagu Eestis Ida-Virumaal ja Harjumaal.

„Alguses lubati täituvust kuni 25 protsenti, siis võisid külastajad viibida ainult terrassil, viimased kuu aega on lubatud vaid take away.“ Selänne ennustab California restoranibisnesile kurba saatust.

„Tuleb pankrotilaine, aga midagi pole parata.“

Positiivne külg

50-aastase Selänne päevad on täis rõõmu. Päeval mängib tütre Veeraga tennist, pärastlõuna veedab golfiväljakul.

„Reisida pole saanud, aga sellel on ka oma head küljed. Viimased neli kuud oleme perega koos olnud. Isegi lastele see meeldib. Korraldame üheskoos filmiõhtuid ja teeme korda mööda süüa. Igal pereliikmel on oma kokkamisepäev, mil ta peab köögis valmiva söögi eest vastutama.“

Läbi aegade parimaks Soome jäähokimängijaks valitud Teemu Selännel ja abikaasa Sirpal on lisaks Veerale veel kolm last: 24-aastane Eemil, 22-aastane Eetu ja 20-aastane Leevi.

scroll to top