Sinner ja Tsitsipas jäid algul hätta, kuid võitsid lõpuks kindlalt

Stefanos Tsitsipase tagakäevolle mängus Matteo Arnaldiga. / Foto: AFP/Scanpix

Meeste üksikmängu kaks favoriiti kaotasid täna Prantsusmaa lahtiste 1/8 finaalis esimese seti ja olid veel teiseski taga, aga lõpuks võitsid üpris veenvalt.

Raskemalt läks Stefanos Tsitsipasel (Kreeka, 9), kes pärast avaseti kaotust Matteo Arnaldile (Itaalia) oli teises oma servil taga 3:5, 15:40. Kuid kreeklane päästis kaks settpalli ja samas geimis veel ühe. Järgmises geimis oli Arnaldil settpall ka oma servil, aga itaallane ei mänginud enam kindlalt, tegi tähtsal hetkel topeltvea ja Tsitsipas sai murde tagasi. Sealt alates oli mäng juba ühepoolne ja Tsitsipas võitis 3:6, 7:6, 6:2, 6:2.

Võrdluseks: kui kahe esimese seti kokkuvõttes olid äralöögid 34:31 Arnaldi kasuks, siis kahes viimases setis 33:13 Tsitsipase kasuks. Kreeklane oli tõesti seisuni 3:6, 3:5 pigem kaitsja rollis ja see oli mõnevõrra ootamatu, kuid ta suutis hiljem oma teravama tagajoonemängu maksma panna. Meenutame, et just Arnaldi oli eelmises ringis välja lülitanud Andrei Rublevi (6), aga teist üllatust sepistada ei suutnud.

“See oli üks hullumeelsemaid tagasitulekuid, mis mul olnud. Vaekauss oli juba nii palju tema poole kaldu, et tundus kogu mäng käest minevat. Proovisin lüüa kõvemini, panna ta liikuma, aga miski ei toiminud. Arvan, et suutsin pöörde tuua ainult tänu võitlusvaimule,” ütles Tsitsipas.

Eesti aja järgi pisut pärast keskööd (Pariisis kell 23.11) lõppenud mängus sai Jannik Sinner (Itaalia, 2) 2:6, 6:3, 6:2, 6:1 jagu maailma 79. reketist Corentin Moutet’st (Prantsusmaa), aga algus oli favoriidile kohutav – ta jäi 0:5 taha ja pääses “munast” vaid vastase servi murdmisega. Siis võitis Sinner ka oma servi, aga Moutet’l oli veel varuks kaks servi ja ta võitis seti. Ka teise seti algul jäi Sinner murdega taha, aga 2:6, 0:1 oli tema viimane halb seis. Itaallane võttis servigeimi kohe tagasi seisuks 1:1 ja murdis uuesti kuuendas geimis. Kolmas ja neljas sett läksid sarnaselt Tsitsipase mänguga ja võit oli lõpuks kindel.

Siingi oli Moutet kahe seti järel äralöökidega peal 20:17, aga kahes viimases setis oli Sinner selle näitaja poolest parem 23:10. Sinner tegi lõpuks ka vähem lihtvigu – 31 vs 44.

Ülejäänud kahes mängus piirduti kolme setiga, kui Grigor Dimitrov (Bulgaaria, 10) alistas Hubert Hurkaczi (Poola, 8) 7:6, 6:4, 7:6 ja Carlos Alcaraz (Hispaania, 3) Felix Auger-Aliassime’i (Kanada, 21) 6:3, 6:3, 6:1.

Kui keegi favoriitidest on mänginud seni oma parimal tasemel, siis on see kindlasti Alcaraz. Erinevalt Sinnerist, Tsitsipasest, Novak Djokovicist (Serbia, 1), Alexander Zverevist (Saksamaa, 4) ja Daniil Medvedevist (5) ei ole hispaanlasel olnud ühtki nõrkusehetke.

Alcarazil peaks olema veerandfinaalis ka talle sobiv vastane, sest ta mängib Tsitsipasega, kelle vastu juhib omavahelistes mängudes 5:0. Kõigepealt 2021. aastal, kui Tsitsipas oli veel noore Alcarazi vastu selge soosik, suutis hispaanlane teda US Openi 3. ringis viies setis võita. Viimases neljas mängus (aastatel 2022 ja 2023) on aga Alcaraz Tsitsipasele vaid ühe seti kaotanud. Nad kohtusid Roland Garrosi veerandfinaalis ka mullu ja Alcaraz võitis 6:2, 6:1, 7:6.