Simona Halepi hiilgemäng ei andnud Serena Williamsile mingit võimalust

Simona Halep: seda taldrikut ma enam teile ei anna! / Foto: Imago Sport/Scanpix

Wimbledoni naiste üksikmängu finaal tõi suure üllatuse. Simona Halepi (Rumeenia, 7) võitu osati ette näha, ehkki suuremaks soosikuks peeti tema vastast Serena Williamsit (USA, 11). Aga keegi ei arvanud, et Halep võidab 57 minutiga 6:2, 6:2!

Kui 11 minutit mängust oli kulunud, juhtis Halep 4:0. Ajakirjanikud ahhetasid, sest niisugust algust nad ei oodanud. “See oli parim tõrjemäng, mida ma kunagi mäletan,” ütles mitmekordne Wimbledoni tšempion John McEnroe oma reportaažis.

Pärast seisu 4:0 võideti kaheksa geimi vastastikku, kumbki ei kaotanud pallingut. Williams sai tasapisi mängu tagasi, aga teise seti seisult 2:2 algas taas Halepi jõudemonstratsioon. Üks geim oli veel pikk, aga ülejäänud kolm võitis rumeenlanna kindlalt. “Ta pani endast kõik välja,” ütles Williams. “Kui keegi mängib sedavõrd imeliselt, tuleb lihtsalt müts maha võtta ja tunnustada võitjat.”

Serena Williams ei tundnud kurbust, sest vastane mängis hästi. / Foto: AP/Scanpix

Halep tunnistas, et ta siiski närveeris enne mängu ja sellest tekkis isegi kerge kõhuvalu. “Aga kui mäng pihta hakkas, siis lihtsalt läksin ja üritasin anda parimat,” ütles Halep. “Kui olin 10-aastane, siis ema unistas, et ühel päeval võidaksin Wimbledoni. Nüüd ta nägi seda ise tribüünilt. Olen teinud palju tööd, et muuta oma mängu muruväljakul. Sel aastal hakkasin tundma, et kui pall tuleb, siis tean, mida sellega teha. Ma ei suuda oodata, et järgmisel aastal tagasi tulla.”

Statistikas kaotas Halep Williamsile vaid äralöökidega 13:17, aga lihtvigu tegi rumeenlanna ainult kolm! Kas ei tundu uskumatu? Williams eksis 26 korral. Ideaalne oli ka Halepi esimese servi õnnestumisprotsent (76) ja sellelt saadud punktid (83%). Halepi head tõrjet tõestavad aga vastase kaks statistilist näitajat: Williams lõi ainult kaks ässa ja võitis esimeselt servilt 59% punktidest. Mitte midagi ei andnud Williamsile ka võrku tungimine – ta võitis võrgus 11st punktist 4.

27-aastane Halep võitis oma teise slämmiturniiri, esimene oli eelmise aasta Roland Garros. Enne, kui Halep oma esimese slämmiturniiri võitis, kaotas ta kolm finaali. Nüüd on ta ikka veel finaalidega kaotusseisus, aga kaks viimast on võidetud. Halep küll kurtis, et ei osanud varem murul mängida, aga ta oli siiski Wimbledoni poolfinalist aastal 2014 ja veerandfinalist aastatel 2016 ja 2017.

Vastupidiselt on Serena Williams võitnud lõviosa finaalidest (32st 23), aga kaotanud kolm viimast. Eelmisel aastal jäi ta Wimbledonis alla Angelique Kerberile ja US Openil Naomi Osakale.

Selline oli Simona Halepi reaktsioon võidule. / Foto: Sipa Press/Scanpix

Tänavust Wimbledoni Halep just kuigi kindlalt ei alustanud. Kuigi Aliaksandra Sasnovitši (Valgevene) vastu sai ta hakkama kahe setiga, olid need tasavägised. Siis loovutas ta kaasmaalanna Mihael Buzarnescule ühe seti. Kuid 3. ringis alistas Halep ootamatult kindlalt Viktoria Azarenka (Valgevene) 6:3, 6:1 ja enam ta setti ei loovutanud. Ainus raskem hetk tekkis Halepil veerandfinaalis Shuai Zhangiga, kui ta jäi esimeses setis 1:4 taha. Poolfinaalis ja finaalis andis ta kokku ära vaid 8 geimi.

Kuna aga Halep oli kaotanud punkte Pariisis, siis Wimbledoni võit tõstis ta maailma edetabelis “ainult” neljandaks. Ees on ikka Ashleigh Barty (Austraalia), Naomi Osaka (Jaapan) ja Karolina Pliškova (Tšehhi), kes olid samal kohal ka enne Wimbledoni.