fbpx
Close

Šiauliais jäi paremaks poiste paari poolfinaalikoht, Küprosel näitas head hoogu Nikita Smirnov

– Nikita Smirnov ja Kaspar Jaani Herodotou U12 poiste paarismängu teise koha trofeedega / Foto: Erakogu

Laupäeval lõppesid noorte Tennis Europe`i turniirid Šiauliais ja Larnacas. Leedus U14 3. kategooria turniiril oli eestlaste edukaimaks savutuseks poiste paari Robin Kilp/Kaspar Lusti jõudmine poolfinaali. Küprosel U12 2. kategooria võistlustel jõudis Eesti parimana Nikita Smirnov mõlemas mänguliigis finaali.

Kui Šiauliais üksikmängus Eesti noormängijaid edu ei saatnud, siis paarismängus näitasid küpset koostööd Edgar Vaini õpilased Robin Kilp/Kaspar Lusti. Eesti poisid alistasid avavooris kerges favoriidistaatuses olnud Leedu paari, turniiritabelis kolmanda asetatud Dovas Dersonase/Augustas Geciuaskase põnevas lahingus 7:6 (4), 7:6, (2), teises ringis kinnitati oma paremust Leedu/Prantsusmaa paari Zilvinas Mickuse/Robin Tranchandi üle 6:1, 6:2. Poolfinaalis tunnistati turniiril võidutsenud soomlaste Felix Alopaeusi/Oskari Paldaniuse paremust 2:6, 3:6.

Edgar Vain ütles, et Eesti poistel nappis võrreldes soomlastega võistluskogemust.

„Soomlaste paremus tuli välja just kogemuses, mis väljendus matšides enesekindluses. Mänguliselt Kilp/Lusti millegi poolest alla ei jäänud, võrgumängus olid ehk isegi paremad. Tõsi, üks millega hakkama ei saadud, oli tõrje. Alopaeuse pallingute vastuvõtmisega olime hädas. Teises setis olid meie kutid 2:0 ees ja oli ka võimalus 3:0 ette minna, aga pall on ümmargune…Soome poisid paistsidki silma sellega, et võitsid kogu aeg tšillilt, ka võistlusväliselt tegid nalja ja käitusid nö vabalt – kogemus, mis muud…,“ rääkis Vain pärast turniiri.

Soomlased olid ka üksikmängus ülivõimsad. Finaali jõudnud Linus Lagerbohm ja Alopaeus loovutasid vastastele enne omavahelist finaalmatši neljas kohtumises kokku vastavalt 12 ja 8 geimi. Finaalis oli seekord parem Alopaeus 0:6, 7:5, 6:1. Tütarlaste turniiri finaalis alistas Leedu piiga Laima Vladson Suurbritannia mängija Sophie Bekkeri 2:6, 7:6 (1), 6:2.

Küprosel olid Eesti poisid treeneri Ott Ahoneni juhendamisel sõiduvees. Alagrupiturniiril tunnistasid Smirnov, Konrad Punger ning Kaspar Jaani ainult ülekaalukaid võite ning jõudsid kaheksa parema hulka. Pärnu piiga Karola Viherpuu kohtus saareriigis kahe tugeva mängijaga, avaringis jäi ta alla Venemaa tüdrukule Anna Bõtšenkole 6:7 (4), 3:6, ning lohutusturniiri esimeses ringis tuli tunnistada samuti Venemaa mängija Eva Kornilova paremust.

Poiste veerandfinaalis sõltus palju ka loosist, kus Punger läks kohe vastamisi hilisema võitja, venelase Jegor Navrazidiga ning pidi tunnistama tolle paremust. Jaani omakorda jäi alla prantslasele Tomas Lagarde`ile. Niisiis hoidis sinimustvalget kõrgel Nikita Smirnov, kes alistas kaks „r-i põristajate“ esindajat Louis Henriet` 6:0, 6:0 ja Joade Chevalme`i 4:6, 6:3, 10:6 järjest ning mängis end finaali. Kahjuks pidi Smirnov seisul 2:6, 0:1 edasisest mängimisest tervislikel põhjustel loobuma. 

„Nikital hakkas halb juba esimeses setis, kuid vapra poisina punnitas lõpuni. Teist setti ta lihtsalt ei suutnud enam mängida,“ ütles Ahonen.

Paarismängus tegid tubli etteaste Smirnov/Jaani, kes pärast kolme kindlat võitu kaotasid turniiritiitlit otsustanud lahingus Prantsusmaa paarile Chevalme/Henriet 2:6, 4:6.

„Prantsuse poisid olid finaalis veidi paremad, eksisid vähem. Meie kuttidel jättis võrgumäng pisut soovida, kuid samas näitas matš hästi kätte meie nõrgad kohad. Kokkuvõttes vägagi edukas turniir, kõik poisid said vähemalt neli üksikmängu. Eesmärk saada võistluskogemust sai sajaprotsendiliselt täidetud. Head tulemused olid meeldivaks boonuseks. Nikita on kõvasti vaeva näinud ning tema üle on mul väga hea meel,“ kommenteeris Ahonen.

scroll to top