fbpx
Close
PAF.com

Šiauliai Tennis Europe U14 põhiturniiri avapäev tõi eestlastele rohkem võite kui kaotusi

– Šiauliai tennisekeskus / Foto: Facebook

Šiauliai TE U14 tenniseturniiril tehti esmaspäeval algust põhiturniiri üksikmängudega ning alustati ka paarismänguturniiriga.

Eestlastest oli esimesena võistlustules Kätriin Reinvald. Kahjuks pidi nooruke Eesti tüdruk tunnistama Briti noortennisisti Sophie Bekkeri paremust 6:0, 6:0.  Sandra Tolli alistas kolmes setis aga Läti mängija Stefanija Bolevica ning kohtub teises ringis Odeta Panasaga. Läti tennisepiiga Odeta Panasa alistas mäletatavasti kvalifikatsiooniturniiri otsustavas faasis Miriam Ränkeli. Õnneliku kaotajana põhitabelisse pääsenud Ränkel kohtub teisipäeval kohaliku mängija Vilte Daukantaitega.

Küll õnnestus aga Miriam Ränkelil koos Leedu tüdruku Lili Izabele Muraskaitega jõuda tütarlaste paarismängus veerandfinaali, sest paremad oldi Leedu duost Karina Kildisiute/Eva Muraskaite 6:0, 6:2. Samas pidi paarismängus kaotuse vastu võtma Sandra Tolli. Leedu paarilisega Vilte Vaitekeviciutega jäädi alla noortele lätlannadele, Daniela Darte Feldmane/Daniele Piuse 3:6, 2:6.

Eesti noormeestest pääsesid üksikmängus 16 parema hulka Edwin Averjanov võiduga leedulase Zilvinas Mickuse üle 7:5, 6:0 ning Rasmus Stalmeister, kes võttis magusa revanši mullu sügisel Adažis saadud kaotuse eest Eduards Karpovsilt 6:4, 6:3. Väikese üllatusena pidi kaotuse vastu võtma Markus Valtson, kes jäi alla aasta nooremale Leedu poisile Deividas Bandzeviciusele 6:2, 6:2.

Kohapeal viibiv treener Taavi Treier sõnas Valtsoni kaotuse kohta, et leedulane oli lihtsalt pisut stabiilsem. „Ma ei näinud ka tervet mängu, et võiks midagi põhjapanevat öelda. Aga tundus, et Leedu poiss eksis natuke vähem, kuigi ka Valtsoni mängu kohta ei saa paha sõna öelda.“

Teises ringis kohtub Averjanov soomlase Linus Lagerbohmiga, kes oli kindlalt üle 2007. sündinud poiste Läti edetabeli esinumbrist Arturs Zagarsist 6:3, 6:1. Stalmeisteri vastaseks 16 parema seas on leedulane Augustas Geciauskas.

Noormeeste paarismänguturniiril saatis Eesti paare edu. Averjanov/Kristofer Karis alistasid Läti paari Armands Aire/Ricards Neimanis 6:3, 6:0 ning Kaspar Lusti/Robin Kilp olid paremad kolmandana asetatud Leedu duost Dovas Deršonas/Augustas Geciauskas 7:6 (4), 7:6 (2).

Taavi Treier rääkis Eesti poiste paarismängude kohta, et võrgumängus on kalevite pojad vastastest osavamad. „Karis ja Averjanov võitsid puhtalt tänu julgele ja targemale võrgumängule ja Lusti/Kilp esitasid tugeva Leedu paari vastu äärmiselt kihtvi partii.“

Teisipäeval jätkatakse Šiauliais nii üksik- kui paarismängudega.

Tennisnet-FORUS
scroll to top