Šiaulais jätkab veel seitse Eesti noormängijat

– Kaspar Lusti / Foto: ETL

Šiauliai Tennis Europe U14 tenniseturniiri teisel võistluspäeval said Eesti noored tennisistid tunda nii võidurõõmu kui maitsta kaotusekibedust.

Teisipäev Leedus algas simumustvalgetele vahvalt. Miriam Ränkel alistas Leedu piiga Vilte Daukantaite 6:3, 6:2 ning tagas koha 1/8 finaalis. „Mirjam mängis tõusvas joones, kui alguses oli matš tasavägine, siis teises setis oli Tartu piiga pidurdamatu,“ kommenteeris Šiauliais oma grupiga viibiv treener Edgar Vain.

Poiste üksikmängus oli Kaspar Lusti veenvalt parem lätlasest Ricards Dzirkalsist 6:3, 6:2. Ken-Martti Birk pidi alla vanduma Soome teisele numbrile Felix Alopaeusele 0:6, 1:6.

Tütarlaste paarismängus sai veerandfinaali Kätriin Reinvald, kes koos Soome tütarlapse Emma Tuomineniga pani oma paremuse maksma Soome duetti Emilia Lehtineni/Nuppu Palmi vastu 6:3, 6:3.

Noormeeste paarismängus kohtusid Rasmus Stalmeister/Markus Valtson neljandana asetatud Rootsi/Läti paari Victor Ryden/Arturs Žagarsiga. Tulemuseks 0:6, 1:6 kaotus. Edgar Vaini sõnul andsid kõik Eesti mängijad endast parima ning eestlaste rõõmus meeleolu päikselises Šiauliais ei lakka. „Hoiame lippu kõrgel, kõik hästi, homme jälle mängud,“ sõnas Vain reipalt.

Kolmapäeval võitlevad koha eest üksikmängu veerandfinaalis tütarlastest Sandra Tolli, kes läheb vastamisi Läti mängija Odeta Panasega ning poistest kohtub Kaspar Lusti Julius Aleksandrovasega (Leedu, 7. asetus), Rasmus Stalmeister Augustas Gećiauskasega (Leedu, 5. asetus) ja Edwin Averjanov Soome noortennisisti Linus Lagerbohmiga.

Paarismängus tahavad kindlasti poolfinaali jõuda Lusti/Robin Kilp, kelle vastaseks on Leedu/Prantsusmaa paar Zilvinas Mickus/Robin Tranchand. Sama üritavad Reinvald/Tuominen Läti duo Laura Sparnina/Beatrice Zeltina vastu.