Serbia pääses suurte raskustega Davis Cupi poolfinaali

Novak Djokovic ja Nikola Cacic otsustavas paarismängus. / Foto: AFP/Scanpix

Serbia meeskond eesotsas maailma esireketi Novak Djokoviciga alistas Madridis Davis Cupil Kasahstani 2:1 ja kohtub poolfinaalis naabri Horvaatiaga.

Serbia probleem on eelkõige olnud teine number, sest Djokovic pole tõsist vastupanu seni kohanud. Serbia proovis avavoorus Austria vastu Dušan Lajovici, kes küll võitis, aga edu maailma 290. reketi Gerald Melzeri (Austria) vastu oli väga napp. Seejärel on Serbiat teisel “laual” esindanud Filip Krajinovic ja nüüd kolmapäevases veerandfinaalis Miomir Kecmanovic (ATP 69.), aga mõlemad on kaotanud.

Kecmanovicil oli hiilgav võimalus teha otsustavas setis sotid selgeks Mihhail Kukuškiniga (ATP 182.), kuid ta ei kasutanud otsustavas setis oma servil 5:3, 40:15 edu. Tie-break’is oli ka Kecmanovicil kaks matšpalli, kuid alates seisust 8:7 oli kogu aeg ühega ees Kukuškin, kes lõpuks viienda matšpalli realiseeris ning võitis 3 tundi ja 18 minutit kestnud maratonmängu 7:6, 4:6, 7:6, teine tie-break 13:11.

Djokovic mõistagi ei andnud võimalusi Kasahstani esireketile Aleksandr Bublikule (6:3, 6:4) ja nii otsustas paarismäng, kus Kasahstanil oli välja panna selle mänguliigi maailma 28. reket Andrei Golubev, kellel olid sel hooajal ATP turniiridel erinevad partnerid (kõige sagedamini sakslane Andreas Mies või kaasmaalased Bublik ja Aleksandr Nedovjesov). Serbia vastu mängis Golubev koos Nedovjesoviga (ATP paarismängu 72.) Djokovici ja Nikola Cacici (36.) vastu. Üksikmängu staar koos paarismängu spetsialistiga olid siiski pisut tugevamad kahest paarismängijast ja Serbia sai 6:2, 2:6, 6:3 võidu.

Reedeses poolfinaalis Horvaatiaga vajab aga Serbia igal juhul kaht punkti üksikmängust, sest Cacic/Djokovicil on üliraske vastu saada maailma ühele parimale paarile Nikola Mektic/Ante Pavic.