fbpx
Close

Samuel Mandelkorn: ootan finaalist pikka mängu

– Samuel Mandelkorn / Foto: Viktor Burkivski

Täna selgusid Kadriorus esimesed Eesti noorte meistrid. 12-aastaste poiste paarismängu finaalis kohtusid pealinna poisid Ken Ink/Samuel Mandelkorn taaralinna eakaaslaste Ken-Martti Birk/Kristofer Karisega. 

Poiste paarismängu finaalis tõelist lahingut jätkus esimeseks setiks, mille Tallinna tennisepoisid 7:5 võitsid, teises setis Birk/Karisest enam vastaseid ei olnud ja nii võitsid oma elu esimese Eesti meistritiitli Mandelkorn ja alles 10-aastane Ink. Birk/Karisele igati teenitud hõbemedal.

Mandelkorn mängib ka U12 üksikmängu finaalis, sest alistas poolfinaalis Ats Andre Merila 6:0 7:5. Kullaheitluses kohtub ta endast kaks aastat noorema treeningkaaslase Luukas Raudkiviga, kes oli poolfinaalis 6:0 6:2 üle Kaspar Lustist. Teine poolfinaal oli siiski tasavägisem kui numbrid näitavad.

Mandelkorn, kes fännab nii Roger Federeri kui ka Nick Kyrgiost ütles, et ootab neljapäevasest finaalist pikka mängu.

„Üldiselt olen oma tänase esitusega rahul, kuigi võit tuli raskelt,“ rääkis Mandelkorn.

Ka Ink tunnistas, tema on tõsine Federeri -mängu austaja.

Kuni 12-aastaste tütarlaste paarismängu finaal oli ühepoolne. Oodatult olid esimese asetusega Adriana Roots/Sofia Yatsunyk kindlalt üle Maria-Johanna Lapimaa/Kätriin Reinvaldist. Geimid 6:1 6:1. Tuleb siiski lisada, et hõbedase duo mõlemad liikmed olid võitjatest aastakese nooremad.

Eesti meistrivõistluste tüdrukute üksikmängu kaks poolfinaali erinesid teineteisest nagu öö ja päev. Kui Roots ja Simona Alter korraldasid väljakul tõelise tulevärgi ning pommitasid lahinguplatsi täpiliseks, siis Lapimaa – Kendra Aidla mängisid hoopis teise taktikaga – kõigest hingest püüti mitte eksida, seetõttu venis mäng ka julgelt üle kahe tunni pikaks. Roots oli lõpuks pommitamises täpsem 7:5 6:2 ning Aidlal jätkus oma vastasest pisut rohkem kannatust 6:1 3:6 6:4. Seega Eesti meistri selgitavad Roots – Aidla.

Turniiritabelid.

scroll to top