fbpx
Close

Roland Garrosi meeste üksikmäng: noored andsid vastulöögi

Alexander Zverev. Foto: Reuters/Scanpix

Kui Tennisnet kirjutas eile, kuidas meeste üksikmängus “vanad” endiselt valitsevad, siis esmaspäev oli Roland Garrosis noorte meeste päralt, kui võitsid Dominic Thiem (Austria, 4), Alexander Zverev (Saksamaa, 5) ja Karen Hatšanov (Venemaa, 10).

Nimetatud meestel on vanust vastavalt 25, 22 ja 23. Kõik on muidugi tuntud mängijad, igaühel kaukas suurte turniiride võidud, kuid slämmiturniiri edu on andnud natuke kauem oodata.

Zverev on maailma edetabelis olnud juba kolmas, võitnud 2018. aastal ATP finaalturniiri, aga suurel slämmil koos tänasega kirjas ikka vaid kaks veerandfinaali – Pariisis 2018 ja nüüd. Täna alustas vene päritolu Saksamaa tennisist setikaotusega, aga siis alistas Fabio Fognini (Itaalia, 9) 3:6, 6:2, 6:2, 7:6. Kui eelmisel nädalal tegi Eesti tennisist Kristjan Tamm serviduubli (kahekohaline arv ässasid ja topeltvigu), siis täna sai samaga hakkama Zverev – 14 ässa ja 12 topeltviga. Serv peaks olema Zverevi relv, aga mõnikord see töötab ka tema vastu.

Thiemi peetakse Pariisis Rafael Nadali ja Novak Djokovici järel favoriidiks number kolm, sest ta on ennast liivaväljakul tõestanud, kuigi tänavu võitis ta oma esimese Masters 1000 tiitli kõvakattel Indian Wellsis. Aga Thiem on Pariisis olnud järjest kaks korda poolfinaalis ja mullu finaalis. Seega on tema vähemalt ühe suure sammu slämmiturniiril teinud. Täna võitis Thiem eriiliste raskusteta prantslase Gael Monfilsi (14) 6:4, 6:4, 6:2.

Karen Hatšanov tegi endale mullu nime Pariisi Masters 1000 turniiri võitmisega, aga slämmiturniiril jõudis veerandfinaali alles esmakordselt. Kuid Juan Martin del Potro (Argentiina, 8) alistamine 7:5, 6:3, 3:6, 6:3 räägib enda eest.

Loomulikult pääses veerandfinaali ka maailma esireket Novak Djokovic (Serbia), kes võitis veenvalt Jan-Lennard Struffi (Saksamaa) 6:3, 6:2, 6:2. Djokovic kohtub nüüd Zvereviga ja Thiem Hatšanoviga. Meeste üksikmäng ei ole tõesti nagu naiste üksikmäng, väljastpoolt kümmet paremat asetust pääses ainsana edasi vaid Stan Wawrinka (Šveits, 24), aga eks me kõik teame, et kolmekordse slämmivõitja praegune edetabelikoht ei näita tema tõelisi võimeid. Seega: ühtki üllatajat esikaheksas pole!

scroll to top