fbpx
Close

Roger Federer: naasmine kõrgeimale tasemel saab olema raske katsumus

– Roger Federer | Foto: imago_images/Paul Zimmer/Scanpix

20-kordne suure slämmi turniiride võitja naaseb uuesti tennise profikarussellile sel nädalal Genfis, kus ta on esimese asetuse tõttu avaringis vaba ja tõenäoliselt peab oma avakohtumise kolmapäeval.

Kuna naasmine on alati nö “uuesti” tulemine, siis sõna kasutamine on antud juhul põhjendatud sellega, et korra juba Federer üritas märtsi algul Doha turniiril naasta, aga piirdus seal kahe mänguga ja võttis veel ühe pausi. “Dohas elasin seda üle, et mu tase ei olnud piisav võrreldes parimate meestega, kuid treeningutel mõistsin, et olen valmis võitlema,” ütles Federer.

Siiski leidis kauaaegne maailma esireket, et ka praegu ta veel parimateni ei küündi. “On teatud ebakindlus,” tunnistas Federer. “Nadal ja Djokovic mängivad praegu ühel tasemel, aga mina teisel. Nendega ma veel kohe kohtuda ei tahaks,” ütles šveitslane, kes sel nädalal mängib kodumaal. Ta arvas, et pärast kümmet võistlusmängu oskav ta oma vormi paremini hinnata. Arvestades Federeri edetabelikohta, ei saaks ta Nadali või Djokoviciga enne Prantsusmaa lahtiste veerandfinaali kokku minna, aga sinna kuluks kaheksa mängu, kui Federer jõuaks Genfis vähemalt finaali ja alustaks Roland Garrosis nelja võiduga.

Federr lisas, et küsimus pole ainult tema kahes põlisrivaalis, vaid ka uus põlvkond eesotsas Daniil Medvedevi, Stefanos Tsitsipase ja Alexander Zvereviga on pannud juurde. “Minu jaoks saab olema jõudmine nendega võrdselt kõrgele tasemele raske katsumus,” ütles Federer.

scroll to top