fbpx
Close

Reinvald naasis Jelgavast üksikmängu teise kohaga

– Kätriin Reinvald / Foto: ETL

Jelgavas laupäeval lõppenud U14 Tennis Europe`i 3. kategooria turniiril oli suurepärases hoos Kätriin Reinvald, kes üksikmängus sai teise koha ning paarismängus koos Läti tüdruku Adelina Latšinovaga krooniti võistluse tšempioniks.

Üksikmängu poolfinaalis alistas Eesti tütarlaps Leedu mängija Liepa Galvelyte 6:2, 4:6, 6:3. Finaalmatšis tuli kokku minna paarismängupartneri Latšinovaga. Laupäeval peetud kohtumine katkestati vihma tõttu mitmel korral. Esimene sett oli tõeline triller ning pakkus kõvasti närvikõdi. Kui samal ajal alanud poiste finaal leedulaste Julius Aleksandrovase ja Augustas Geciauskase vahel oli ammu läbi (6:2,6:0 võitis Aleksandrovas), kestis endiselt tütarlaste lõppetenduse avavaatus.

Pärast koos pausidega mitmetunniseks veninud esimese seti võitis lõpuks Latšinova 7:6 (8). Teises setis oli Läti esindaja parem 6:0, kuigi kõikides geimides olid oma võimalused ka Reinvaldil.

Reinvald rääkis, et esimeses setis oli tal ka seisul 6:5 paar settpalli.

„Latšinova on rohkem kaitsemängija, ise suurt ei ründa. Aga kaitseb hästi. Teises setiski oli mul mitu geimpalli, kuid lihtsalt ei võtnud neid ära.“

Paarismänguturniiril saavutas Reinvald koos Latšinovaga esikoha. Finaalis olid nad paremad Leedu duost Austeja Vasiliauskatiest/Ugen Vingytest 4:6, 6:3, 10:6.

Reinvaldi sõnul ei tekkinud ka pärast avaseti kaotust sellist tunnet, et võiks kohtumise kaotada.

„Leedu tüdrukud mängisid täpselt niipalju, kui me neil mängida lasksime. Esimeses setis tegime ise palju vigu, teises setis aga parandasime kvaliteeti, eksisime vähem.“

Igal juhul vägev etteaste liivahooaja lõpetuseks

Nüüd ootavad 13-aastast Eesti tennisetüdrukut ees koolipäevad, nädalajagu treeninguid ning 13. septembril Tallinnas Tallinki väljakutel peetav U16 Tennis Europe`i turniir.

Eesti poistest jõudis korralike esitustega poolfinaali Kaspar Lusti, kus tuli tunnistada hilisema turniirivõitja Aleksandrovase 4:6, 6:2, 1:6 paremust. Lusti oli ainus, kes leedulaselt seti kätte sai. Poiste paarismängus said tubli teise koha medalid kaela Ken-Martti Birk/Robin Kilp. Teel finaali alistati teiste seas teisena asetatud Läti paar Armands Aire/Ricards Neimanis, finaalis jäädi alla Leedu/Läti paarile Geciauskas/Aleksandrs Sotikovs 3:6, 2:6.

scroll to top