fbpx
Close

Pühapäeval algab ATP finaalturniir, üks alagrupp teisest palju tugevam

Novak Djokovic poseerib koos fännidega Torino kesklinnas. / Foto: AP/Scanpix

Pühapäeval algab Torinos kaheksa tipptennisisti osavõtul ATP finaalturniir, kus loosi tahtel sattus Punasesse gruppi tugevam seltskond.

Seekord ei saanud kirjutada, et turniiril mängivad kaheksa parimat, sest maailma esireket Carlos Alcaraz vigastuse tõttu kaasa ei tee. Asetuse said mehed muidugi vastavalt kohale finaalturniiril ja nii on maailma teine reket Rafael Nadal (Hispaania) asetatud esimesena. Ta sattus loosiga Rohelisse gruppi, kus tema vastased on Casper Ruud (Norra, 3), Felix Auger-Aliassime (Kanada, 5) ja Taylor Fritz (USA, 8).

Numbrite põhjal oleks Punane grupp justkui nõrgem, aga vaadake selle koosseisu: Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 2), Daniil Medvedev (4), Andrei Rublev (6) ja Novak Djokovic (Serbia, 7). Loomulikult põhjustab suure erinevuse viimane loosigrupp, kus Djokovic sattus Punasesse ja Fritz Rohelisse gruppi. Kuid hetkevormi põhjal tundub, et ka paar Tsistipas-Medvedev on pisut tugevam kui Nadal-Ruud, sest hispaanlane pole nii vigastuse kui ka lapse sünni tõttu vahepeal palju mänginud ja Ruud on pärast US Openit olnud tavalisest kehvemas vormis.

Pühapäeval algavad mängud Rohelises grupis ning Eesti aja järgi kell 15 on vastamisi Ruud – Auger-Aliassime ja kell 22 Nadal – Fritz. Kui Tennisnet peaks pakkuma, kes saavad poolfinaali, siis meie arvates Nadal, Auger-Aliassime, Medvedev ja Djokovic.

Sellelt veebiküljelt näete nii ajakava kui ka tabeleid.

scroll to top