fbpx
Close
PAF.ee

Prahas võidutsenud Kvitova: See tundus üsna imelik…

– Petra Kvitova sisenemas väljakule. Taamal finaalivastane Karolina Muchova | Foto: Reuters/Scanpix

Prahas, tšehhide poolt korraldatud profitennisistide Presidential Cupil selgus täna võitja. Teatavasti osales üksikmängu turniiril kaheksa naist, kes kõik kuuluvad maailma esisajasse.

Turniir peeti karmide reeglite järgi. Kinniste uste taga toimunud turniiril said huvilised jälgida mänge aia tagant. Kusjuures käis lausa võitlus selle nimel, et järgida Covid-19 tõttu kehtestatud reegleid. Joonekohtunikud kandsid näomaske ja pallipoistel olid kindad käes, et vältida nakatumise ohtu. Kogu turniiri ajal kandsid tennisistid kuni väljakule saabumiseni samuti näomaske.

Naiste turniiri finaalis kohtusid Petra Kvitova ja Karolina Muchova. Kunagine maailma teine reket oli seekord veenvalt Muchovast parem – 6:3 6:3. Kvitova kommentaar peale võistlust: “Kindad, näomaskid ja fakt, et keegi ei ulatanud mängu ajal rätikut ja mitte mingeid käepigistusi – see tundus üsna imelik. Ja mängida ilma pealtvaatajateta pole päris see, millega oleme harjunud. Aga vaatamata pandeemiast tekitatud piirangutele oli see mõnus turniir. Kihvt, et miskit toimub jälle. Ma loodan, et siit saab alguse naasmine normaalse tenniseelu juurde.”

Käepigistuse asemel puudutasid mängijad üksteise reketeid. Peale esimest ringi ütles Kvitova naerulsui: “Me mõlemad naersime selle üle. See oli sümboolselt mu esimene tenniselöök, mis tekitas natuke imeliku tunde.”

Muchova lisas omalt poolt: “Oli suurepärane tagasi väljakul olla. Ma sain mängida väga tugevate vastastega ja ka mängud ise olid suurepärased.”

Poolfinaalis oli Kvitova parem Katerina Siniakovast 7:5 6:4 ja Muchova Barbora Strycovast 6.1 4:6 10:6.

Oluliselt nõrgema koosseisuga meeste turniiri võitis ATP 405-s Michael Vrbensky, kes esimeses ringis alistas üllatuslikult Jiri Vesely: “Siin oli isegi rohkem inimesi aia taga vaatamas kui ATP Challengeridel, kus ma tavaliselt osalen. Ja see oli esimene kord kui ma mängisin kaamerate ees. Minu jaoks oli see täiesti uus kogemus.”

scroll to top