fbpx
Close

Poiste GP14 turniiri Tartus võitnud Markus Valtson: trennidest on kasu olnud!

– Luukas Raudkivi ja Markus Valtson / Foto: Erakogu

Tartus Tähtvere tenniseväljakutel toimus reedest pühapäevani poiste GP14 turniir, mis oli paljudele noortele mängijatele peaprooviks enne augusti esimesel poolel algavaid Eesti noorte meistrivõistlusi.

I tugevusgrupis jäi alistamatuks Markus Valtson (TC 2000), kes finaalis alistas endast kaks aastat noorema Luukas Raudkivi  (USTA) kaks tundi kestnud punkt-punkti heitluses 6:4, 7:5.

„Jätsin oma momentumid kasutamata,“ arvas Raudkivi, kel seisul 5:6 teises setis oli kasutada viis murdepalli.

Valtson rääkis, et turniiri kõige raskem matš oligi finaalkohtumine „Luukasega oli raskeim mäng. Rõõmu tunnen ka selle üle, et trennidest on kasu olnud. Arvan, et võidu tõi julgus lõpuni mängida nii, ei kartnud eksida,“ sõnas käesoleval aastal teist korda GP14 turniiri võitnud Valtson.

Treeneri Rene Buschi käe all harjutavat Valtsonit ootab ees Muhu laager ja ettevalmistus Eesti noorte mesitrivõistlusteks.

Poolfinaalis oli Valtson parem Edwin Averjanovist (USTA) 6:1, 6:3 ning Raudkivi võitis Rasmus Stalmeistrit (Tallink City Spordiklubi) 6:2, 6:1. 

Esimese grupi lohutusturniiri finaalis oli Robin Kilp (Avantage) veenvalt 8:3 parem Hugo Narmontist (USTA).

Teise tugevusgrupi finaalis olid vastamisi kaks võrdsemast võrdset noormängijat. Turniiirtabeli esimene asetus Karl Oskar Laan (TK Altius) ja teisena asetatud Ralf Filip Kivari (FVTA) madistasid Tartu hommikupäikeses ligi kolm tundi. Puntkivahetused venisid hiiglama pikaks, mõlemad poisid näitasid head füüsilist vormi ning andsid tribüünidele kogunenud väikesearvulise publikule tõelise põnevusetenduse.

Lõpuks krooniti II tugevusgrupi võitjaks Laan, kes sai Kivarist jagu tulemusega 7:6 (8), 7:6 (5).

Poolfinaali jõudsid Anders Erik Bergström, kes jäi alla Laanele 1:6, 0:6 ning Trevor Marten Lääne (Avantage), kes pidi tunnistama Kivari üleolekut 2:6, 0:6.

Teise tugevusgrupi lohutusturniiri parim oli Ralf Adamson (FVTA), kes tasavägises finaalis võitis Tähtvere oma poissi Rasmus Kundi 8:5.

Paarismänguturniiri lõppvaatuses pidasid ägeda kohtumise Averjanov/Kristofer Karis (MK Tenniseklubi) ja Kilp/Stalmeister. Võidumedalid said kaela Averjanov/Karis resultaadiga 7:5, 6:4.

scroll to top