fbpx
Close

PILTUUDIS | Spioonifilmi “O2” võtete tarbeks valmivaid tenniseväljakuid kimbutab vihm

– Filmivõteteks valmivad väljakud / Foto: Toomas Kuum

Tuleval aastal valmib teatavasti uus Eesti spioonifilm “O2”, mis räägib loo Eesti sõjaväeluure töötajate tegemistest 1939. aastal. Film sisaldab episoodi, mille tegevus toimub tenniseväljakutel, mis olid siis olemas Kaarli puiestee ja Vabaduse väljaku kõrval.

Esimesed omajagu legendaarsed tenniseväljakud rajati sinna juba 1901-1902. aastal (!). Muuhulgas peeti nendel väljakutel tähtsaid Eesti turniire ja näiteks 1975. aasta N.Liidu rahvaste spartakiaadi tenniseturniir, mis oli olulisim võistkondlik võistlus toona N.Liidus. Aga sportlik elu kustus lõplikult Kaarli puiesteel 2008. aastal kui hakati looma praegust miljööd. Nüüd on aga tarvis filmivõtete jaoks taasluua võimalikult sarnane olustik 1939. aastaga.

Ei pea olema eriti tähelepanelik möödakäija, et näha, kuidas filmivõteteks rajatakse kolme tenniseväljakut koos tribüüniga. Kõik oleks hästi kui mitte vihm. Vihmasadu ei lase töid korralikult lõpetada ja filmivõtteid alustada. Hoiame pöialt filmitegijatele, et olukord paraneks ja et suudetakse ajagraafikusse mahtuda.

– Vihma hakkas jälle pladistama, päästeoperatsioon käimas / Foto: Toomas Kuum
– Väljakute pealispinna katmine kilega vihmavee mõju alandamiseks / Foto: Toomas Kuum

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top