fbpx
Close

Pärnu PAF Openi tabelid loositud, homme pearõhk paarismängudel

– Jevgeni Tjurnev on Pärnus esimese asetusega / Foto: Eesti Tennise Liidu arhiiv

ITF Futures turniir PAF Open Pärnus tõi kohale tugevama koosseisu kui Tartu. Vladimir Ivanovi asetus Pärnus on seitsmes, Tartus aga oli neljas.

Esimest asetust omab Jevgeni Tjurnev (Venemaa, 358.), teist Sergei Betov (Valgevene, 369.), kolmandat Martins Podzus (Läti, 493.) ja neljandat Tartu turniiri võitja Vladyslav Manafov (Ukraina, 517.).

Üksikmängus osaleb põhitabelis kokku neli eestlast. Kvalifikatsioonist paraku kedagi juurde ei lisandunud, kuigi kolmel mängijal see šanss oli. Kõige lähemal sellele oli Robin Erik Parts, kes pidi kolmesetilises lahingus tunnistama šveitslase Luca Castelnuovo paremust.

Vladimir Ivanov (7) läheb esimeses ringis vastamisi 22-aastase slovakk Peter Vajdaga, kes praegu ATP-punkte ei oma, aga olnud 761. kohal. Karl Kiur Saar kohtub 24-aastase rootslase Christoffer Solbergiga (1244.), kes pidi Tartus viimasel hetkel haiguse tõttu loobuma. Siis pääses tänu Solbergi loobumisele põhtitabelisse õnneliku koatajana Robin Erik Parts.

Vabapääsmega turniirile saanud nooruke 18-aastane Siim Troost kohtub endast aasta vanema ukrainlase Nikita Maštakoviga (1050.) ning samuti vabapääsmega osalev 20-aastane Kristjan Tamm oma eakaaslasega šveitslase Remy Bertolaga (1131.). Kõige raskem saab kõigi eelduste kohaselt olema Karl Kiur Saarel, sest Solberg on kogenud ITF turniiridel kaasalööja, kuigi just tänavune aasta pole temal kõige õnnestunum olnud. Ivanovi vastane Vajda on teatavas mõttes “must hobune”, aga arvestades Ivanovi mänguvormi tahaks uskuda, et mitmekordsel Eesti meistril ei teki suuri raskusi.

Paarismängus lööb kaasa kuus eestlast. Kristjan Tamm mängib nagu Tartuski britt David Qualeyga. Vastu tuleb tugev paar, esimesena asetatud ja Tartus finaalis mänginud Luca Castelnuovo (Šveits)/Vlasko Mladenov (Bulgaaria). Ivanov on paaris Maxim Ratniukiga (Venemaa), kellega võideti äsja Tartu PAF Open, kusjuures oponentideks avaringis on meie noortennisist Alexander Georg Mändma koos soomlase Roni Mikael Hietarantaga. Mändma on alles 16-aastane ja Hietaranta aasta vanem.

Robin Erik Parts ja Siim Troost mängivad Venemaa paariga Matvei Khomentovski/Alexander Vasilenko. Johannes Seemani paariliseks on seekord juba ülalmainitud Christoffer Solberg. Veerandfinaali pääsuks tuleb neil alistada sakslased Tim Heger ja Patrick Mayer.

Esmaspäeval astub ainsa eestlasena üksikmängus võistlustulle  Siim Troost kell 11:00. Esmaspäeval on PAF Openil pearõhk paarismängudel. Peale Siim Troosti üksikmängu peetaksegi Pärnu Tennisehalli kolmandal väljakul järjest paarismängud eestlaste osavõtul.

Turniiritabelid ja ajakava.

scroll to top