fbpx
Close

Palju õnne, Anett Kontaveit!

Anett Kontaveit Wuhani turniiril. /Foto: AFP/Scanpix

Täna saab 23-aastaseks Eesti naiste esireket Anett Kontaveit. Tennisnet soovib talle palju õnne ja edu algavaks uueks hooajaks!

Anetti uue hooaja kalender algab Brisbane’i turniiriga, mis peetakse 31. detsembrist 6. jaanuarini. Mullu kaotas ta seal teises ringis Aliaksandra Sasnovitšile (Valgevene), mistõttu palju punkte Anettil kaotada pole.

Täpselt miljoni dollari suuruse auhinnafondiga turniir kuulub Premier-tasemele ning Eestil on sealt kirjas ka üks võit, kui 2012. aastal saavutas esikoha Kaia Kanepi, kes eeloleval hooajal Brisbane’is ei mängi.

Anett ilmselt ei saa asetust kaheksa parema hulka, sest esialgse ülesandmise põhjal (see võib siiski nädala jooksul muutuda) osaleb Brisbane’is 9 mängijat, kes on temast edetabelis eespool. Esikümnest peaks kaasa tegema kõik mängijad alates neljandast ehk siis Elina Svitolina (4, tema on ka tiitlikaitsja), Naomi Osaka (5), Sloane Stephens (6), Petra Kvitova (7), Karolina Pliškova (8), Kiki Bertens (9) ja Darja Kasatkina (10). Lisaks on Eesti esireketist ees ka Anastasija Sevastova (12) ja Elise Mertens (13).

scroll to top