fbpx
Close

Pajulahtis Esken/Leinus finaalis, Jelgavas püüab Loit kahte finaalikohta

– Nora Leinus ja Katarina Brit Esken / Foto: Igor Pissarev

Tennis Europe raames on kaks U14 vanuseklassi 3. kategooria turniiri, kus osalevad ka eestlased, jõudnud otsustavasse faasi. Seni on ainsana võidulainel püsinud Hugo Roberto Loit.

Nimelt Jelgavas (Läti) jõudis poiste arvestuses Hugo Roberto Loit nii üksik- kui paarismängus poolfinaali. Paarismängus assisteerib talle Ron Torn, kellega alistati veerandfinaalis teisena asetatud Läti paar Arturs Zagars/Maksims Kazancevs 6:7 6:2 10:5. Neist Kazancevs oli ka üksikmängus kõrge 3. asetusega, ent just Loit sai temale komistuskiviks. Eestlane oli üksikmängu 2. ringis Kazancevsist parem tulemusega 2:6 6:4 7:5. Poolfinaalikoha tagas Loidile aga kindel võit 5. asetatud leedulase Augustas Geciauskase üle – 6:1 6:1. Poolfinaalis mängib Loit Zagarsiga. Üksikmängu veerandfinaalis oli Loit ainsaks Eesti mängijaks. Poiste paarismängus püüab kohta finaalis veel üks Eesti paar. Nimelt jõudsid poolfinaali ka Indrek Herman Raudkivi ja Luukas Raudkivi. Tüdrukute tulemused jäid seekord tagasihoidlikeks.

Soomes Pajulahtis on tüdrukute paarismängus head hoogu demonstreerinud Katarina Brit Esken ja Nora Leinus (3.asetus). Finaalikoha tagas neile võit poolfinaalis Rootsi-Soome paari üle. Nora Louko/Natalia Papshev alistati kolmes setis – 1:6 6:4 10:6. Hoiame pöialt, et Esken/Leinus paneksid ilusa punkti turniirile, kuigi teisele poole võrku tulevad tugevad ja teisena asetatud Laura Sparnina (Läti)/Emma Virtanen (Soome). Üksikmängus Eesti tüdrukutest keegi kaheksa parema hulka ei jõudnud.

Finaalikoha eest võitlesid täna ka Andree Karel Kalle/Kevin-Kristjan Uba poiste paarismängus. Poolfinaalis kaotati küll 2.asetusega Soome paarile Linus Lagerbohm/Leo Stenlund 4:6 3:6, kuid eelnevates ringides saadi muuhulgas kõva võit kolmandana asetatud paari üle. Nimelt võideti Niklas Korsstrom/Aku Salo (Soome) tulemusega 6:4 4:6 10:7. Üksikmängus analoogselt tüdrukutele keegi veerandfinaali ennast ei murdnud.

scroll to top