fbpx
Close

Paarismängu WTA Finaalturniiri võitsid Timea Babos ja Kristina Mladenovic

– Timea Babos ja Kristina Mladenovic / Foto: AFP/Scanpix

WTA Finaalturniiril Singapuris on väiksemat tähelepanu saanud selle aasta edukamad naispaarismängijad. Esikohamäng toimus kahe kõrgeima asetusega paari vahel.

Kaheksa paari konkurentsis selgitasid võitja Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova (Tšehhimaa, 1) ja Timea Babos (Ungari)/Kristina Mladenovic (Prantsusmaa, 2). Poolfinaalis võitsid Krejcikova/Siniakova kindlalt Andrea Sestini Hlavackova/Barbora Strycovat (Tšehhimaa, 3) 6;2 6:2 ja Babos/Mladenovic pingelises matšis Ashleigh Barty (Austraalia)/Coco Wandeveghet (USA) 6:7(5) 6:3 10:8. Sellega revanšeerisid Babos/Mladenovic valusa kaotuse USA lahtiste finaalis, kui vastastikku matšpalle omades jäid toona peale hoopis Barty/Wandeveghe.

Finaalis oli Babose ja Mladenovici esitus ühtlasem, ilma mõõnadeta. Esimeses setis 10 aktiivselt võidetud punkti juures tehti 6 lihtviga ning tasuks setivõit 6:4. Krejcikova/Siniakova tegid 8 lihtviga 6 võidetud aktiivse punkti juures. Teises setis olid Babos/Mladenovic murdega peal (3:2), aga ei suutnud edu kasvatada, lastes kohe oma servi tagasi murda. Siiski seisul 5:5 õnnestus Babos/Mladenovicil vastase serv teistkordselt murda ja viia matš võiduka lõpuni – 6:4 7:5. Huvitav oli servidelt võidetud punktide statistika. Nimelt esimeselt servilt olid Krejcikova/Siniakova võidukad 82% juhtudel võitjate 58% vastu, samas teiselt servilt oli suhe täiesti vastupidine: 25% – 64%. Aktiivselt võidetud punktide ja lihtvigade suhe samuti Babos/Mladenovicil parem, vastavalt 15-13 ja 9-12. Seega igati teenitud võit Ungari-Prantsusmaa duetile.

Paarismängu auhinnafond on oluliselt väiksem kui üksikmängus. Esikoha paarile on ettenähtud 0,5 miljonit USD, mis siiski samuti korralik võidupreemia. Teise koha auhinnarahaks on 260 tuhat USD paari peale.

 

scroll to top