Oliver Ojakäär kaotas kõige napimalt

Oliver Ojakäär / Foto: Igor Pissarev

Oliver Ojakäär kaotas Sharm el Sheikhi ITF-i M25 turniiri avaringis Maximus Jonesile (Tai) 3:6, 6:3, 6:7.

Murdeid oli selles mängus vähe, mõlemal õnnestus see kaks korda. Avasetis olid pea kõik geimid lühikesed, aga neljas geim Ojakääru servil ainsana pikk ja Jones võitis selle neljandal murdepallil. Teise seti algul läks tailane kohe murdega ette, aga siis tuli nö Ojakääru aeg – eestlane võitis neli geimi järjest, kaasa arvatud kaks murret. Need olid ka kohtumise viimased murded, aga teise seti võitmiseks Ojakäärule piisavad.

Otsustavas setis polnud murdepalli kummalgi ja lõpuks otsustas ainult üks minimurre tie-break’is, mille vastane tegi seisul 3:3. Pärast seda võitis ta oma servi punktid seisuks 6:3, aga Ojakäär vastas samaga. Paraku võitis Jones ka viimase punkti ja nii ei saanud Ojakäär minimurret tagasi. Punktid langesid siiski vastase kasuks 97:86, mis näitab, et Jones oli servigeimides kindlam kui Ojakäär. Esimese servi punkte võitis Jones koguni 85%, kuigi ka Ojakääru 77% on päris hea näitaja. Murdepalle realiseerisid mõlemad 5st 2. Väga dramaatiliseks seda kaotust siiski lugeda ei saa, sest mängus polnud ühtki hetke, kus Ojakäär oleks võidule lähedal olnud.