fbpx
Close

Ojakäär alistas Jurmala turniiri poolfinaalis leedulase: edu tõi õigesti valitud taktika

Oliver Ojakäär Jurmalas. / Foto: Läti Tennise Liidu Facebook

Jurmalas toimuval ITF juunioride 5. kategooria turniiril rõõmustas täna Eesti tenniserahvast Oliver Ojakäär, kes jõudis noormeeste üksikmängus veenva esitusega reedel peetavasse finaali.

Neljapäeval alistas 16-aastane Ojakäär Jurmala turniiri poolfinaalis leedulase Dominykas Stonkuse 6:2, 6:4.

Ojakäär ise kinnitas, et võit eakaaslase üle tuli kergelt ning probleeme ei tekkinud. „Stonkus, kes muidu on päris hea mängija, ei suutnud minu taktikaga toime tulla. Kuna ta on vasakukäeline, siis lõin talle sügavaid palle tagakäe alla ja sain vastu lühikesed pallid, nii et initsiatiiv oli kogu aeg minu käes. Tegelikult oli täna üsna lihtne mäng,“ rääkis Ojakäär.

Homses finaalis kohtub Eesti noormees ukrainlase Andrii Zimnohhiga, kes oli täna parem Läti noortennisist Daniels Tensist 6:4, 6:2. Kuigi Ojakäär on finaalivastasega tuttav, pole nad omavahel teine teisel pool võrku veel kokku saanud. „Tean Zimnohhi, mänginud temaga pole, aga väga paljudel turniiridel oleme koos olnud, seda juba Tennis Europe`i aegadest. Eks homme platsil selgub, kes parem on,“ lisas Ojakäär.

Noormeeste paarismängus jäi heitluses finaalikoha pärast Slovakkia/Eesti paar Martin Kriznik/Marten Murrand alla Läti/Valgevene duole Nikolajs Galkins/Anton Kastenitš 4:6, 6:2, 4:10.

Tütarlaste paarismänguturniiril esitas Leedu/Eesti paar Uma Bakaityte/Elisabeth Iila nelja parema paari seas südika partii, kuid otustavas tie-break setis tuli siiski tunnistada poolataride Olivia Bergeri/Anastasia Bozova nappi paremust 6:3, 4:6, 7:10.

Neidude turniiril pidi kolmapäeval Anet Angelika Koskelist jagu saanud poolatar Ada Piestrzynska neljapäevases poolfinaalis tunnistama Leedu piiga Emilija Tverijonaite selget 6:3, 6:0 paremust.

Ojakääri finaalmatš Zimnohhiga algab homme Jurmalas kell 10.

scroll to top