Nora Olivia Adamson tegi Prantsusmaal eduka turniiri

Nora Olivia Adamson. / Foto: Igor Pissarev

Eesti noormängija, 13-aastane Nora Olivia Adamson, mängis lõppenud nädalal väga edukalt Tennis Europe`i U14 I kategooria turniiril Prantsusmaal. 25 kilomeetri kaugusel Pariisist lõunas, Saint-Genevieve Des Bois`s toimunud kõrgetasemelisel turniiril jõudis Adamson mõlemas mänguliigis poolfinaali.

Üksikmängus oli kuuendat asetust omanud Adamson avaringis vaba, teises alistas kolmesetilises kohtumises Iisraeli tütarlapse Aline Amsalemi 6:2, 6:7 (3), 6:3. Seejärel sai Eesti tüdruk jagu mängijast, kelle nime taga võistlustabelis riigilippu ei ole – Sofia Iakukhinast 1:6, 6:2, 6:2.

Treener Märten Tamla sõnas matši kohta, et Adamsonil ei pidanud närvid vastu. „Eks väike närv on ikka sees, ja see peabki olema. Aga Nora tegi esimeses setis 18 lihtviga, vastane sai kokku 25 punkti. Aga tsiteerides klassikuid, näiteks legendaarset Peeter Lampi, siis selle kohtumise kohta võiks öelda, et parem kehva mänguga võit, kui hea mänguga kaotus.“

Veerandfinaalis näitas aga Adamson väga head mängu ja alistas oma paarismängupartneri, turniiritabelist teist paigutust omanud Rumeenia piiga Andreea Olariu 6:4, 6:2.

Tamla: „Nora tunnetas enne mängu, et on võimalus võita, rankingu ja nii öelda paberite järgi oli kergeks favoriidiks rumeenlanna. Mulle väga meeldis, kuidas Nora suutis toime tulla emotsioonidega ja närvilisusest üle olla ning ennast platsil maksma panna.“ Poolfinaalis tuli Märten Tamla õpilasel telekaamerate ja neljasaja kohalise tribüüni ees  tunnistada Suurbritannia noormängija Daniella Brittoni 6:2, 6:2 paremust. Tamla: „Jah, inglanna oli pisut parem, aga see õhkkond, kui on pallipoisid, joonekohtunikud, kaamerad, ülekanded, eks see mängib mentaalseltki rolli, kuid samas see on kogemus, mis kindlasti tuleb edaspidi kasuks,“

Võistlused võitis ilmse ülekaaluga nooruke hiinlanna Xinran Sun, kes turniiri vältel kohtas tõsist vastupanu vaid kolmandas ringis, kui vastaseks Läti tütarlaps Darina Matvejeva, kelle Sun suutis alistada 6:3, 7:5, ülejäänud neljas kohtumises loovutas Sun vastastele kokku ainult viis geimi!

Paarismänguturniiril oli Eesti/Rumeenia duo Adamson/Olariu kõrge teise paigutusega ning avaringis olid nad vabad. Pääsu eest veerandfinaali alistasid nad Prantsuse paari Eloise Landry/Elise Lesigne 7:5, 6:3, kaheksa parema seas saadi jagu Argentiina/Põhja-Makedoonia kooslusest Isabel Arabarca/Sara Mitevska 6:4, 7:6(4). Poolfinaalis aga jäädi õige napilt alla Tšehhi/Slovakkia paarile Laura Chlumska/Viktoria Novakova 4:6, 6:4, 4:10.

Adamsoni edukas turniir tähendas seda, et ta tõusis Tennis Europe`i tütarlaste U14 edetabelis 21. positsioonile. Race to Monte Carlo arvestuses aga koguni 15. kohale. Aasta lõpus toimuvale Monte Carlo turniirile pääsevad U14 ja U16 vanuseklassi TE edetabeli kaheksa esimest.

Sellel nädalal mängib Adamson Stockholmis U14 superkategooria turniiril, Kungens Kanna & Drottiningens Pris.