fbpx
Close

Noorte olümpiafestivalil Bakuus olid kolm Eesti tennisisti võidukad

– Eesti tiim Bakuus / Foto: Martin Karis

Bakuus algas noorte olümpiafestival, kus üks kavas olevatest aladest on ka tennis. Mäletatavasti võitsid Carol Plakk ja Katriin Saar eelmisel olümpiafestivalil Ungaris 2017. aastal paarismängu pronksmedali.

Bakuus esindavad Eestit tüdrukutest Elisabeth Iila ja Liisa Varul, poistest Andreas Sillaste ja Erko Nigula. Kuna noorte olümpiafestivalil on ülemiseks vanusepiiriks 15 aastat, siis on Eesti väljas parimas koosseisus, sest 2004 sündinutest on need mängijad meie edetabelis kaks paremat. Tõsi, kaasa võinuks teha ka Sillastest ja Nigulast eespool asuv Oliver Ojakäär (s. 2005), kuid ta mängib sel nädalal U14 klassi EM-võistlustel.

Üksikmängus on esimese ringi mängud peetud ja kolm eestlast pääsesid edasi. Poiste turniiril alistas Sillaste Patrik Jurina (Horvaatia) 7:5, 6:2 ja Nigula Artur Jurkevitši (Valgevene) 3:6, 6:3, 10:6 (otsustava seti asemel on olümpiafestivalil pikk tie-break. Tüdrukutest oli võidukas Varul, kes sai jagu Mafalda Guedesest (Portugal) 6:0, 6:4. Omapärasel kombel mängis ka Iila Portugali tüdrukuga, aga tema kaotas Matilde Moraisile 2:6, 3:6.

Paarismängus said Nigula/Sillaste Belgia duolt Noah Merre/Alessio Basile lüüa 1:6, 3:6, kuid Iila/Varul pääsesid otse teise ringi ning alustavad paarismängu teisipäeval.

Olümpiafestivali tabelid leiate siit.

scroll to top