Noorte klubide karikavõistlustel oli edukaim USTA

U11 tüdrukud tõid USTA-le ühe kolmest esikohast. / Foto:

Eile lõppesid juba märtsikuus alanud Eesti noorte klubide karikavõistlused vanuseklassides U10, U11 ja U13. Kolm esikohta kuuest teenis USTA.

Tüdrukute U10 klassis USTA I võistkond ei võitnud, aga selle asemel teenis esikoha USTA Viimsi (Sofia Korotõtš, Alexandra Alliksoo, Laura Maisa), kes finaalis võitsid Laagri TK 2:1. Edu oli napimast napim, sest paarismängu võitsid Alliksoo/Korotõtš 3:5, 4:0, 10:7.

USTA Viimsi võidukas U10 tüdrukute tiim. / Foto: Igor Pissarev

Poiste U10 parim tiim oli EKSM (Michael Anikin, Martin Sojonen, Sergio Tripodi). Nende võit finaalis Haapsalu TK üle oli kindlam 3:0, ainult paarismängus, kui võitja saatus oli juba otsustatud, mängiti ka tie-break geim.

EKSM-i U10 poiste tiim võitis kindlalt. / Foto: Igor Pissarev

Tüdrukute U11 turniiril kaotas USTA I vaid ühe kohtunise avaringis, aga poolfinaalis Tähtvere TK ja finaalis Tallink TK vastu oli seis 3:0. Vera Morozova ja Natali Käbi Kaarma kaotasid finaalis ainult kaks geimi! Poolfinaalis mängis võitjate eest ka Laura Kimmel.

Poiste U11 kolme parema meeskonna finaalturniiril oli Laagri TK võimas – matšid USTA ja Kadrioru TK vastu lõppesid 3:0 ja 2:0 ning settide vahe oli 10:0. Võitjate eest mängisid Roger Moose ja Magnar Luumann, alagrupiturniiril ka Karl Raivet.

Laagri U11 poiste võistkond. / Foto: Igor Pissarev

Tüdrukute U13 finaal oli aga nii põnev, kui üldse olla saab – kõik kolm kohtumist lõppesid tie-break geimiga ja USTA I alistas Tallink I 2:1. Huvi mõttes toome need tulemused ära – esinumbrite kohtumises viis Maria Manethe Irdoja 6:3, 3:6, 12:10 võiduga Elizabeth Averjanovi üle Tallinki juhtima, aga siis võitis Maria Mette Jürvetson Anna Skorodumova 6:2, 6:7, 10.7 ning Averjanov/Jürvetson Irdoja ja Mia Elise Pink’i 2:6, 7:5, 10:5.

Ülinapi esikoha sai USTA U13 tüdrukute tiim. / Foto: Igor Pissarev

Poiste U13 turniiril peeti taas kolme võistkonna finaalturniir, aga otsustav oli esimene mäng, kus Tallink omamoodi revanši näol alistas USTA 2:1. Andreas Kuum ja Karl Leius kindlustasid Tallinki võidu üksikmängudega, paari Kuum ja Robert Raschinski kaotasid.