fbpx
Close

Noorte GP P14 võitnud Nikita Smirnov oma esitusega lõpuni rahule ei jäänud

– Nikita Smirnov / Foto: Erakogu

Esmaspäeval lõppes Tallinki tennisekeskuses kolmepäevane Eesti noorte  GP P14 turniir. Vaipkattel peetud turniiri võitis 12-aastane Nikita Smirnov (MK Tenniseklubi), kes finaalis alistas alles 11-aastase soomlase Aatu Niemelä kolmes setis 1:6, 6:2, 6:1.

Kuigi erinevatel põhjustel ei saanud osaleda neli poissi Eesti U14 edetabeli esikuuikust, oli turniir tulvil pingelistest matšidest.

11-aastase soomlase Aatu Niemelä jõudmist finaali võib pidada üllatuseks, teiste seas alistas külaline Soome lahe põhjakaldalt veerandfinaalis Eesti U14 edetabelijuhi Kristofer Karise 6:4, 6:2, sai poolfinaalis jagu Pärnu poisist Tair Usmanovist kindlalt 6:2, 6:1.

Nikita Smirnov oli poolfinaalis parem treeningkaaslasest Kaspar Jaanist 6:1, 6:3, kes kaheksa seas oli omakorda välja lülitanud veel ühe MK Tenniseklubi mängija Konrad Pungeri 7:5, 6:1.

Finaali avasett kuulus täielikult Niemeläle tulemusega 6:1. Smirnov aga muutis taktikat ning see tasus ennast ära, järgmised kaks setti kindlalt  6:2, 6:1 Eesti noormängijale ja koos sellega ka turniirivõit.

Smirnov ütles, et finaalkohtumise võiduks oli vaja pärast esimese seti kaotust mängu muutus tuua.

„Soomlane mängis stabiilselt, lõi kõik pallid väljakusse ja eksis haruharva. Sellise mänguga sai ta jagu ka Karisest. Sain aru mis moodi ta mängib ja mul õnnestus matšikäiku muutus tuua. Oma esitusega ma väga rahule ei jäänud, täiesti keskmine turniir,“ sõnas Smirnov.

Lohutusturniiril võidutses põhitabeli avamatšis Niemeläle alla jäänud Aaron Kelle, kes sai finaalis kirja loobumisvõidu Christofer Tüllilt.

Paarismänguturniiril läks võit samuti Tartu poistele. Karis/Robin Lucas Sirk alistasid finaalis Smirnov/Usmanovi tasavägise võitluse järel 6:3, 7:5.

„Üldiselt oli punkt-punkti mäng. 40:40 seise oli palju, kuid Karis/Sirgil õnnestus rohkem otsustavaid punkte võita, ka võrgus olid nad täna paremad,“ kiitis Smirnov finaalivastaseid.

Poolfinaali jõudsid Kaspar Jaani/Konrad Punger, kes jäid napilt alla Karis/Sirgile 6:4, 3:6, 6:10 ja Kristjan Simon Hannus/Karl Leius (mõlemad FV Tennisekadeemia). Viimased pidid nelja parema paari seas alla vanduma Smirnov/Usmanovile 1:6, 2:6.

scroll to top