fbpx
Close

Nii imelik kui see ka pole: haigusega võitlev Anett Kontaveit kerkib Baltimaade esireketiks

– Anett Kontaveit / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Praegu on WTA jooksvas edetabelis tehtud juba arvestus, kus kõigilt mängijatelt on maha võetud eelmise aasta kahe erineva finaalturniiri ehk WTA meistrivõistluste ja Zhuhai Elite Trophy punktid.

Need punktid lähevad maha põhjusel, et pärast käesoleva nädala turniire Moskvas ja Luksemburgis enam ühtki WTA turniiri peale aasta finaalturniiride enam ei peeta. Seega on tagapool 21.-23. kohta (olenevalt sellest, kui palju mängijaid loobub finaalturniirist) edetabel sisuliselt aasta lõpuni paigas.

Selle põhjal on Kontaveit endiselt 25. kohal, ehkki temalgi läks maha 160 punkti, mis ta kogus mullu Zhuhais (lisaks kaotas Anett 15 punkti, mis tekkis turniiride ümberarvestuse tõttu). Kuid näiteks Anastasija Sevastoval läks maha veel rohkem punkte ning kuna Läti tennisist ei jõudnud ka Moskvas 2. ringist kaugemale, siis ta langeb uues edetabelis 27. kohale. Nii ongi Anett Kontaveit Baltimaade uus esireket!

Viimastel aastatel on see au kuulunud kordamööda Läti tennisistidele Jelena Ostapenkole ja Sevastovale, kuid 2015. aasta septembrini hoidis kindlalt seda positsiooni Kaia Kanepi. Kui üksipulgi Läti ja Eesti mängijate nädalate kohti võrrelda, siis 2015. aasta sügisel jõudis korraks liidrikohale ka Kontaveit, aga loovutas siis selle kohe Ostapenkole.

Kontaveidi ja Sevastova vahel, jooksva edetabeli 26. kohal on praegu Karolina Muchova (Tšehhi). Kui Muchova jõuab Moskvas finaali, siis ta möödub Kontaveidist, aga eestlanna jääb Läti mängijast ikka ette, ainult sel juhul nad oleksid kõrvuti 26. ja 27.

Kaia Kanepi on pärast Moskvas lisandunud 80 punkti maailma jooksvas edetabelis 96. kohal, kuid 1-2 mängijat võivad temast veel mööduda. Ent Kanepil on nüüd kindel, et ta saab pääsme Australian Openi põhiturniirile.

Kas Serena Williams pääseb WTA finaalturniirile?

Mis puutub WTA finaalturniiri pääsmeid, siis pärast Kiki Bertensi (Holland) tänast kaotust Moskvas Kristina Mladenovicile (Prantsusmaa) ta enam kaheksa hulka ei pääse. Hetkel on 8 WTA finaalturniiri osalist Ashleigh Barty (Austraalia), Karolina Pliškova (Tšehhi), Naomi Osaka (Jaapan), Bianca Andreescu (Kanada), Simona Halep (Rumeenia), Petra Kvitova (Tšehhi), Elina Svitolina (Ukraina) ja Serena Williams (USA), kuid Belinda Bencic (Šveits) mööduks Williamsist, kui jõuab Moskvas finaali ning ka Svitolinast, kui ta võidab turniiri. Svitolinale jääb siiski esikaheksa koht igal juhul alles.

Kuuldavasti Williams osaleb WTA finaalturniiril, kui ta jääb kaheksa hulka püsima, aga varumängijana ta kohale ei sõidaks. Seega kui Bencic edestab Williamsit, siis ilmselt jääb varumängija koht Bertensile. Ka üheksas ehk tagavarafinalist teenib stardiraha, aga tihti on ta kedagi turniiri käigus asendanud, kui mõni mängija saab vigastada.

scroll to top