Narva Cup on jõudmas otsustavasse faasi

– Brit Martin / Foto: Viktor Burkivski

Tennis Europe U14 2. kategooria turniiril on selgunud enamus veerandfinalistidest. Seni on tüdrukud poistest edukamad olnud.

Esimese eestlannana lunastas pääsme veerandfinaali Brit Martin (7), kes sai 2. ringis jagu Maarja Leinštrepist 6:1 6:1 ja kohub kaheksa tugevama hulgas esimesena asetatud venelanna Valeria Krokhotinaga. Krokhotina oli parem Anna Maria Tottrupist 6:1 6:0. Lisaks Marinile mängivad homsetes veerandfinaalides veel kolm Eesti tennisisti. Alissia Aleksandra Kivi alistas Anais Fernandez Laaksoneni (Soome, 4) 6:1 2:6 6:2, Emma Namnieks Desire Pärna 4:6 6:2 6:3 ja Andrea Roots (3) Khristina Feliksova (Venemaa) 6:3 6:2. Adriana Roots pidi aga alla vanduma venelanna Alexandra Okorokovale (5) 6:3 6:1. Poolfinaalis näeme kindlasti vähemalt ühte meie tennisisti, sest ühe veerandfinaalpaari moodustavad Kivi ja Namnieks.

Tüdrukute paarismängus oli neljapäeva hilisõhtuks selgunud esimene poolfinalist. Nimelt olid Emma Namnieks/Desire üle Pärn üle Vassilisa Kupriyanova/Pelageya Odnolkost (Venemaa) 6:4 6:2. Veerandfinaali staadiumis on Eesti mängijatest veel võistlustules Lisette Aljas/Adriana Roots, Maarja Leinštrep/Anna Maria Tottrup, Katarina Brit Esken/Nora Parik ning Victoria Maria Mändma koos venelanna Valeria Krokhotinaga. Kaks avaringi kohtumist olid tasavägised. Nii võitsid Namnieks/Pärn Brit Martin/Andrea Rootsi 6:3 4:6 10:4 ja Esken/Parik Kaja Kosmac/Anastasia Petterssoni (Rootsi) 3:6 6:2 10:5.

Poiste üksikmängis paraku ükski Eesti tennisist veerandfinaali ei pääsenud. Petrik Tamtik jäi alla Andrey Kozlovile (Venemaa, 3) 6:0 6:1 ja Markus Mölder Krisjanis Sulcsile (Läti) 7:6 6:2. Lukas Kristianson ja Georg Strasch kukkusid juba varem 2. ringis välja.

Poiste paarismängu veerandfinaalis pidid Romet Moosar/Georg Strasch kohtuma tugeva Venemaa paariga Dmitry Bessonov/Stepan Piskunov ja kahjuks ka kaotuse vastu võtma tulemusega 6:2 6:2. Petrik Tamtik koos venelase Vladimir Pavloviga jäi napilt alla Läti-Austria paarile Gavrilonoks/Moritz Lesjak 6:3 2:6 10:7. Seega on poiste arvestuses kõik eestlased nüüdseks audis.